
1 Лип, 22:20
243
Екоактивісти вимагають закриття КП «Плесо»
Екологи Київського еколого-культурного центру виступили за закриття КП «Плесо», яке, за їхніми словами, є корупційним та антиекологічним анклавом. Про це повідомляє Київський еколого-культурний центр.
Днями стало відомо, що Київ вдруге увійшов до десятки найгірших для життя міст світу. Видання The Economist оприлюднило результати щорічного дослідження щодо якості життя у містах світу. Для визначення індексу «придатності» міст до комфортного проживання експерти використовують п’ять критеріїв: стабільність, система охорони здоров’я, культура та навколишнє середовище, освіта й інфраструктура.
«Одним із найважливіших показників рейтингу є стан навколишнього середовища. Але саме з ним київська влада вже давно веде запеклу боротьбу. Причому, для цієї боротьби вона створила кілька спецКП, які спеціалізуються на знищенні природи Києва. Одне з найбільш показових – КП «Плесо», – зазначають у КЕКЦ.
За словами КЕКЦ, як приклад можна навести злочинні дії КП «Плесо» зі знищення Оболонського заповідного острова.
«Наразі ми передали скаргу до прокуратури, де ставимо питання про залучення його керівництва до кримінальної відповідальності. Крім цього можна згадати й про бездіяльність КП «Плесо» щодо озера Синє на Виноградарі, яке загинуло через безвідповідальність і некомпетентність його керівництва. У нормальній європейській країні за висохле озеро з КП «Плесо» запитали б по всій суворості: «Як ціле озеро в місті пропало?», а в нас київська влада вдає, що це їх не стосується», – підкреслюють у КЕКЦ.
Зазначається, що за даними професора Вишневського, автора книги «Водойми Києва», зараз у Києві залишилося близько 200 озер та близько 100 ставків. За дослідженнями КЕКЦ, кожне третє озеро в Києві частково забудовано, на кожне друге робили замах забудовники, понад 40 водойм знищено.
«КП «Плесо» практично нічого не робить для їхнього захисту! Головна мета підприємства, як бачать кияни – це рубати бабло на так званому «облагороджуванні» або гламуризації», – наголошують у КЕКЦ.
Крім того, за словами екоактивістів, КП «Плесо» винне у знищенні зеленого берега в Гідропарку, шляхом його бетонування та знесення дерев.
«Проте антиекологічному свавіллю з боку КП «Плесо» настав час покласти край. Після знищення природи Оболонського острова терпіти вже немає змоги! Тому ми добиватимемося не лише закриття КП «Плесо», а й порушення кримінальної справи проти гендиректора КП «Плесо» Савицького. Ми вже домоглися кримінальної справи проти керівництва «Київводоканалу» після зіпсування цією конторою заказника «Деснянські луки». Тепер порушуватимемо кримінальну справу проти керівництва іншого київського підприємства КП «Плесо», – підкреслюють активісти.
Читайте також: У Гостомелі впало дерево на проїжджу частину дороги
Фото: КЕКЦ.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: