Екологи стверджують, що ховати Героїв на Національному військовому меморіальному кладовищі, що зводять у Гатненській громаді, згідно з проведеною експертизою, заборонено

10 Чер, 18:00

509

Екологи стверджують, що ховати Героїв на Національному військовому меморіальному кладовищі, що зводять у Гатненській громаді, згідно з проведеною експертизою, заборонено

На Київщині у межах Гатненської ОТГ, що впритул до сіл Мархалівка та Іванковичі, де планується будівництво Національного військового меморіального кладовища, була проведена незалежна геологічна експертиза. Фахівці визначили, що там здійснювати поховання заборонено. Про це повідомляє Київський еколого-культурний центр.

Повідомляється, що нещодавно була проведена незалежна геологічна експертиза у місці, де планується будівництво Національного військового меморіального кладовища. А саме, у межах Гатненської громади, що поблизу до сіл Мархалівка та Іванковичі.

«Результати експертизи виявилися сенсаційними: у 8-ми з 10-ти свердловин рівень ґрунтових вод мав відмітку вище 2-х  метрів (в деяких  свердловинах взагалі рівень  води був 80 см!)» йдеться у повідомленні.

Відповідно до державних санітарних правил і норм («Гігієнічні вимоги щодо облаштування та утримання кладовищ в населених пунктах України»), у такому місці здійснювати поховання заборонено!

Практично таку ж інформацію щодо рівня ґрунтових вод отримали й восени 2023 року, тоді робили експертизу на замовлення державної структури НВМК, яка лобіює розміщення кладовища у Гатненській громаді. Після буріння 60 свердловин у 33 із них рівень ґрунтових вод був такий, що ділянки були визнані «підтопленими» та «потенційно підтопленими».

«Я навіть не можу уявити ситуацію, коли матері, дружини загиблих героїв будуть бачити, як їх синів, чоловіків ховають у болото! На мою думку, потрібно якнайшвидше зупинити будівництво Національного військового меморіального кладовища на цій території. Нам потрібно підшукати дійсно достойне, підходяще місце, де буде можливо здійснювати поховання загиблих в російсько-українській війні» зазначив еколог Володимир Борейко.

Також у повідомленні КЕКЦ додають, що рубка лісу під військове кладовище ще підніме рівень ґрунтових вод, а на місці майбутнього військового кладовища є взагалі заболочені місця.

Нагадаємо, що жителі Гатненської громади виступали проти будівництва Національного військового меморіального кладовища. Вони були обурені тим, що дим від крематорію забруднить довкілля та запевняли, що будівництво НВМК призведе до екологічної катастрофи, адже у проєкті йдеться про вирубку частини лісу.

Тоді журналісти «Київщини 24/7» поспілкувались із заступником директора державної установи «Національне військове меморіальне кладовище» Ярославом Старущенком, який пояснив, що мешканці Гатного та Мархалівки обурюються, що для будівництва кладовища вирубають 267 га лісу. Але у проєкті зазначено, що 90% зелених насаджень залишаться недоторканними, а 10 % від цих 267 га – це аварійні та хворі дерева, вони там, де споруди на плані, їх зріжуть та передадуть на потреби Збройних сил України.

Також додамо, що жителі Мархалівки створили петицію на захист лісу, де планують побудувати Національне військове кладовище. Національне військове меморіальне кладовище мають звести на території Гатненської громади. Місцеві мешканці проти забудови, а 9 квітня створили петицію на захист 267 га лісу — зеленої зони навколо Києва.

Місцеві громади проти будівництва Національного військового меморіального кладовища і вимагають перенести його на іншу ділянку.

«Ми, мешканці прилеглих територіальних громад, певні, що разом знайдемо гідне місце для вшанування наших героїв. Ми знайдемо незасаджені поля й посадимо там дерева на честь наших воїнів. Але знищувати ліс — це не вчинок гідний українців, які здобули у бою свою славу  та честь», — зазначив автор петиції.

У петиції зазначено, що частина лісу, який планують вирубати під забудову, входить до «Смарагдової мережі». Вона захищається Бернською конвенцією, яка ратифікована Верховною Радою України в 1996 році.

У травні стало відомо, що всю спиляну деревину під час будівництва Національного військового меморіального кладовища передають на потреби Збройних сил для будівництва фортифікаційних споруд.

«Зараз, у межах підготовчих робіт, триває видалення зелених насаджень під капітальні споруди. Зрізатиметься близько 10% дерев та чагарників, які розташовані під майбутніми капітальними спорудами, натомість – 90 % залишаться недоторканими! Усю спиляну деревину ми, у співпраці з Державною спеціальною службою транспорту передамо на потреби Збройних сил для будівництва фортифікаційних споруд», – розповів про поточний стан справ Ярослав Пронюткін, директор Національного військового меморіального кладовища.

Читайте також: Рух мостом в селі Хотянівка Вишгородського району перекрито: рух транспорту здійснюється в об’їзд

Фото: з відкритих джерел, КЕКЦ, НВМК

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.