Міністр аграрної політики Микола Сольський подав у відставку

23 Кві, 21:49

262

Міністр аграрної політики Сольський прокоментував вручення йому підозри від НАБУ

Сьогодні, 23 квітня, Микола Сольський заявив, що підозра, яку повідомило йому НАБУ, стосується періоду 2017-2018 рр., в час коли він був адвокатом та не був ані Міністром аграрної політики та продовольства України, ані Головою Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики. Відповідний коментар від Миколи Сольського опублікувало Міністерство аграрної політики та продовольства у своєму Telegram-каналі.

«Обставини семирічної давнини стосуються спору між державними підприємствами та фізособами, зокрема військовими АТО за землі, які були надані останнім у володіння відповідно до закону. Спори вирішуються судами, в тому числі Верховним судом, і як мені відомо, на сьогодні, ряд рішень констатують відсутність права держпідприємств на землі, які, ймовірно, має на увазі НАБУ», — коментує він.

Також Микола Сольський зазначив, що зі свого боку гарантує максимальну відкритість для встановлення істини, але наголошує, що цьому немає потреби, бо всі дані відкриті для правоохоронців, а докази та аргументи сторін перебувають на розгляді судів.

Нагадаємо, що сьогодні, 23 квітня, НАБУ повідомило підозру Миколі Сольському. Це перший чинний міністр за президентства Володимира Зеленського, якому НАБУ оголосило підозру у корупціїта чинному Міністру аграрної політики та продовольства України Миколі Сольському за незаконне заволодіння державними землями.

Так, у  межах досудового розслідування встановлено, що у 2017 році власник низки сільськогосподарських компаній, який згодом став народним депутатом України IX скликання та очолив аграрний комітет ВРУ Микола Сольський, у змові з головою Держгеокадастру України та кураторами органів Держгеокадастру вирішив заволодіти землею, яка перебувала у користуванні двох держпідприємств на Сумщині.

Задля реалізації схеми, її учасники спочатку забезпечили знищення документів, на підставі яких держпідприємства мали право постійного користування землею. Пізніше, аби унеможливити передачу землі стороннім особам її включили до переліку на аукціон з права оренди, однак жодних торгів так і не було проведено.

Згодом ці землі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру передали у приватну власність. При цьому землі передавались наперед визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безплатну землю, а умовою отримання землі було підписання договору про її передачу в оренду агрохолдингу ще до моменту отримання.

Повідомляється, що реалізація цієї схеми у 2017-2021 роках призвела до заволодіння 1250 земельними ділянками загальною площею 2493 га, вартість яких на момент вчинення злочину становила понад 291 млн грн. Крім того, особи здійснили спробу заволодіти 3282 га землі вартістю близько 190 млн грн, проте завдяки вчасним діям САП та НАБУ на землі було накладено арешт.

Читайте також: Судитимуть ексдиректора ДП «Київська офсетна фабрика» за розтрату майна підприємства на майже 900 тис. грн

Фото: з відкритих джерел

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.