Фейкові дзвінки з банків: Як не стати жертвою шахраїв?

8 Тра, 12:00

111

Фейкові дзвінки з банків: як не стати жертвою шахраїв

За 4 місяці 2024 року зареєстровано понад 30 000 шахрайських випадків, де українці передавали свої банківські дані зловмисникам. Тому тільки  знання і дотримання простих правил фінансової безпеки можуть надійно захистити ваші кошти від шахрайських схем. На цьому наголошує заступник голови Національної поліції України, начальник кримінальної поліції Андрій Нєбитов.

Так, тільки з початку 2024 року, Національною поліцією України було зареєстровано понад 30000 випадків шахрайства, де зловмисники мали намір заволодіти коштами з банківських рахунків українців, що на 5 000 випадків більше, ніж за аналогічний період 2023-го, що свідчить про зростання кількості шахраїв та шахрайських схем.

«Зловмисники не щадять ні волонтерів, ні військових заради власної наживи», — коментує начальник кримінальної поліції Андрій Нєбитов.

Зокрема, для підтвердження фактів спроби ошуку військовослужбовця, він оприлюднив запис розмови, де нібито представниця банку пропонує військовому оновити паролі та дані від його банківських карток задля власної безпеки, бо з її слів, з картки чоловіка була спроба списати кошти.

В іншому випадку шахрайка телефонує волонтерці, де жінка говорить, що на її картці гроші зібрані шляхом донатів для допомоги військовим, однак, це не зупиняє шахрайку і вона все одно повідомляє про спробу списання коштів та необхідність у заміні пароля від картки у телефонному режимі.

Якщо ж шахраї не цураються обманювати захисників і тих хто їм допомагає, то зрозуміло, що на пересічних громадян їм тим паче все одно і вони не збираються зупинятись, на що вказує збільшення кількості відкритих кримінальних проваджень.

«Кількість кримінальних проваджень, у яких особам повідомлено про підозру у шахрайстві, за чотири місяці 2024 року сягає понад 8600, – в півтора раза більше, ніж торік. Розслідувано справ – 8279, тоді як у 2023 – 4507. За обидва періоди викрито по 6 організованих злочинних груп шахраїв», – наголошує заступник начальника голови Національної поліції України Андрій Нєбитов.

Він додає, що кримінальна поліція спільно зі слідчими працює і руйнує найвигадливіші схеми обману та здійснює кримінальне переслідування злочинців, для чого у Нацполіції залучається великий людський та технічний ресурс.

Однак, при дотриманні простих правил фінансової безпеки можна надійно захистити свої кошти від потенційних «операторів» банків та інших шахраїв.

Тож, як повідомляє заступник голови Нацполіції, головне правило, які не дозволять шахраям заволодіти вашими фінансами – це відмова передавати телефоном інформацію про себе, а саме номер картки та CVV-код (три цифри на зворотному боці) ніякому «оператору» за жодних обставин.

Андрій Нєбитов наголошує, що з кожним обманутим потерпілим шахраї стають потужнішими, заможнішими та нахабнішими, тому задля убезпечення власних коштів ми маємо знати ці прості правила фінансової безпеки.

Читайте також: Київрада планує перейменувати проспект Правди на проспект ЄС

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.