експонати музею історії

21 Вер, 14:48

634

Фрески, мозаїки та понад 1000 оригінальних експонатів: Національний музей історії України презентував знахідки з території Десятинної церкви

Національний музей історії України презентував знахідки з території Десятинної церкви, завдяки яким кожен відвідувач може уявити і спробувати реконструювати зовнішній вигляд та інтер’єр цієї пам’ятки. Про це повідомляє пресслужба Національного музею історії України.

На виставці «Церква Богородиці Десятинна: архітектурно-мистецький образ» можна оглянути понад 1000 оригінальних експонатів – знахідок із території храму.

«Відвідувачі побачать будівельні матеріали та деталі пластичного декору, фрагменти фрескового розпису, мозаїки, декору підлоги, бронзовий дзвін та візантійський процесійний хрест, а також різноманітні вироби побутового та культового призначення», — ідеться у повідомленні.

В експозиції містяться унікальні знахідки з таємного сховища Десятинної церкви та матеріали одного із небагатьох вцілілих князівських поховань ХІ століття, відкриті 1939 року. Відвідувачам представлять також матеріали з дохристиянського могильника, на якому звели Першохрам.

Довідка: Церква святої Богородиці – найдавніший кам’яний храм Києва й усієї Русі, споруджений 996 року великим князем Київським Володимиром Святославичем. Свою другу назву, Десятинна церква, храм одержав тому, що на його будівництво князь Володимир віддавав десяту частину власних прибутків.

Наприкінці 10 – у першій третині 11 століття Десятинна церква була головним державним та релігійним центром Русі, осередком поширення культури та князівською усипальницею. 1240 року, коли місто захопили монгольські війська хана Батия, храм став останньою твердинею оборони киян.

Читайте також: У жіночому просторі «Вільна» в Ірпені презентували фотовиставку про держприкордонниць «Неймовірна»

Фото: Національний музей історії України

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.