24 Гру, 14:50

361

Гарна листівка – це теж бізнес: як підприємець із Коростеня продає по 20 тисяч віртуальних привітань від Санти за рік

Журналісти авторитетного ІТ-видання «Dev.media» розповіли історію неординарного підприємця з Коростеня. Дмитро Жуков робить бізнес на Санті, даруючи всім бажаючим персональні привітання від новорічного казкового героя. «Santa.contact» існує вже кілька років і постійно розвивається. Як Дмитро підтримує свій надзвичайно креативний бізнес у блекаути ті як планує перетворити його на масштабний міжнародний проєкт?

Як це працює?

На сайті батьки вказують ім’я дитини, її вік та вибирають з переліку заняття, яке подобається дитині найбільше. Це може бути читання книжок, перегляд мультфільмів, танці, футбол та інше.

Після заповнення такої анкети замовник через деякий час отримає на пошту посилання з відео, яке можна завантажити та показати дитині. Санта звернеться до малюка з екрана телевізора або ж смартфона особисто – назве іменем, привітає, покаже книжку, де є фото дитини, а також вказаний її вік та ім’я.

Як виникла ідея?

Як розповідає Дмитро, він побачив подібну реалізацію привітання ще десь десять років тому. Вона була російськомовна. Але студія, яка його розробила, напевно, розвалилася, бо вже декілька років від неї не було інфи.

Дмитро знайшов на якомусь сайті, що на віртуального Діда Мороза продається неофіційна франшиза. Купуєш її – і робиш привітання для своїх клієнтів. Він її придбав за зовсім невеликі гроші й почав експерименти. За перший рік продав 10 привітань. Більшість – саме під Новий рік.

Підприємець побачив, що попит на такий сервіс є. Адже він навіть не давав жодної реклами. А люди все одно якось дізналися.

Старт

Дмитро працював розробником сайтів на замовлення і дещо знався на їхньому просуванні та онлайн-рекламі. Тому до наступного Нового року він вже почав готуватися заздалегідь. З вересня збирав інфу, щоб робити креативи в грудні. Розробив окремий сайт на WordPress під замовлення привітань від Санти. Тоді ще сервіс надавався російською.

«Ми (Дмитру допомагає його невелика команда) зробили автоматичний сервіс: «Take my money and give me my product!», – розповідає Жуков.

Також підприємець почав купувати рекламу в соцмережах.

Результат: у минулому та позаминулому роках в грудні він отримав 1000–2000 клієнтів на день. За весь 2021 рік Дмитро продав десь 20 000 привітань та витратив на рекламу 28 000 доларів.

Перехід на українську

У цьому році Дмитро вирішив перевести сервіс на українську. Але для цього йому треба було зробити окремі зйомки привітання від Санти, змонтувати відео, замовити озвучку, а також написати під це відео окреме рішення (щоб можна було підставляти дані клієнта).

Ресурсів на це не було.

Дмитро вирішив скооперуватися з ще одним підприємцем, який став його бізнес-партнером. У нього вже була розроблена українська версія онлайн-привітань з новорічними святами. Коростенський підприємець запропонував наступне: він буде її продавати, а прибуток партнери розподілятимуть.

Як вплинули блекаути

Як зізнається підприємець, цього року на його дохід дуже сильно вплинули відключення світла.

«Я помітив, що зараз одне замовлення привітання, яке приходить з реклами, вартує мені десь $12. Це навіть більше, ніж воно коштує (249 грн)», – розповідає Дмитро.

У цьому році він поки що дотує цей бізнес з власної кишені.

Але Дмитро сподівається, що до кінця року все ж таки зможе вийти в нуль, або ж невеликий плюс, тому що пік замовлень припадає на останні тижні року.

«Заповнили вже 10 000 анкет, але оплатили поки що тільки 2,5 тисячі», – каже він.

Зараз Дмитро буде нагадувати клієнтам про їхні анкети, бо переживає, що через відключення світла вони могли просто забути про привітання і перемкнутися на розв’язання побутових проблем.

Щоб підвищити попит на сервіс 19 грудня Дмитро замовив рекламу на популярному Telegram-каналі «Труха». Він розповідає, що витратив на цей пост 80К грн (спочатку ціна була 95К, але він отримав знижку).  Але на цій рекламі він поки що отримав замовлень на 35К. Дмитро відслідковує переходи через спеціальну utm-мітку.

Низька віддача від реклами розчаровує його. Адже він і так в мінусі, а ще й реклама не спрацювала, як надіявся. Про своє розчарування Дмитро розповів адмінам «Трухи». Ті увійшли в його положення і надали суттєву знижку на наступний пост у своїх регіональних каналах.

Підприємець розуміє, що зараз не треба зупиняти рекламу, адже вона може не спрацювати лінійно та з першого разу.

Головне, в чому він впевнений: що надає радість дітям перед Новим роком. Він вважає, що емоція, це кращий подарунок.

«Діти отримають казку, якусь магію, де до них звертається Санта. І це особливо важливо під час війни, коли дітям бракує позитиву у повсякденному житті», – підкреслює Дмитро.

Плани

На наступний рік Дмитро зі своїм партнером планує розробити окремого героя – Миколая. Він розповідає, що Миколая (а не Діда Мороза, або ж Санту) хочуть якраз західні, більш релігійні регіони нашої країни.

Також в планах розробляти для дітей і інші персоналізовані відео.

«Це може бути привітання з Днем народження. Або взагалі якийсь навчальний матеріал», – каже бізнесмен.

Але для того, щоб далі розвивати бізнес, Дмитру потрібні додаткові гроші. Він розмірковує над тим, щоб запустити донати або звернутися до інвесторів.

Розробник підкреслює, що із таким стартапом можна поступово вийти і на інші країни.

Фото: «Dev.media».

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.