
20 Січ, 20:44
484
Інженери з Кривого Рогу розробили дрон-камікадзе з дальністю польоту 300 кілометрів
Інженери з Кривого Рогу розробили дрон-камікадзе з дальністю польоту 300 кілометрів, який може нести 10 кг вибухівки. Про це пише видання BuildingTECH.
Зазначається, що його виробництво коштує до двох тисяч доларів.
З початку повномасштабної війни команда Віталія Бризгалова почала виробляти для українських військових багі та міношукачі. До війни Віталій разом із партнерами створили та зібрали першу українську електровантажівку CoolOn.
«10 наших дронів на один їхній «Шахед». Оскільки камікадзе – одноразовий дрон, він має бути дуже дешевим і складатися з доступних деталей. Наш безпілотник-літак довжиною понад 3 метри та вагою 40 кг. Це дрон бригадного рівня для роботи з тилу, тому що може далеко літати. На розробку пішло півроку», – каже винахідник Віталій Бризгалов.
В Україні поки що не налагоджено державне серійне виробництво дронів. Нині цим займаються приватні компанії та команди ентузіастів без доступу до державного ресурсу. Про це говорять самі військові, які служать в аеророзвідці.
В Україні приватні компанії, так само почали виробляти дрони із системами скидання. Але вони літають на невеликі відстані до 10 км.
Як кажуть українські військові, середній термін життя безпілотника становив 1 тиждень за інтенсивних бойових дій. Якщо не пощастить, може бути лише один виліт. Безпілотники мають бути доступні – витратним матеріалом.
«Нам волонтери купили 3 дрони, 2 збили, і ми, навчені аеророзвідники, стаємо марними, — каже боєць «Маклауд». — Доводиться чекати, доки знову зберуть гроші на новий дрон. Середня вартість дронів-камікадзе іноземного виробництва – від 10 тисяч доларів. Доставка щонайменше 10 днів. Необхідно, щоб безпілотники виготовлялися в Україні та швидко доставлялися військовим. 2 тисячі доларів — дуже доступна ціна для дрона, який нестиме 10 кілограмів вибухівки. Цього достатньо, щоб знищити будь-яку броньовану ціль чи склад противника. Українській армії БПЛА будь-яких типів потрібні сотні тисяч. Попит дуже великий».
Оператори безпілотників, за словами бійця аеророзвідки, повинні знаходитися щонайменше за 15 кілометрів від лінії розмежування. ЗСУ потрібні дрони далекого радіусу дії.
«Під час контрнаступу на півдні за один виліт ми знаходили від 7 до 20 одиниць техніки і передавали дані артилерії, — каже Маклауд. — Це знаходить один безпілотник. А якби у нас із собою їх було кілька, то змогли б передати координат ще більше».
Чим круті дрони виробництва Бризгалова:
- це дешево: до 2-х тисяч доларів (порівняно з 5-10 тисячами доларів за аналог);
- це швидко: один дрон вироблятиметься за 3-4 години;
- це результативно: дрон летить на 300 км та несе 10 кг вибухівки.
Підтримати українських інженерів донатом: команда працює виключно від пожертв благодійників. Написати Віталію в Facebook, якщо ви тестувальник, інженер або хочете допомогти іншим способом.
Моно 5375414100880987
Приват 4149629312269061
PayPal: murmuration.tech@gmail.com
По суті команда Бризгалова виробляє цивільний дрон, а військові вже заряджатимуть вибухівку всередину або підвішуватимуть її до безпілотника. Всі важливі складові дрону команда виготовляє самостійно: матрицю, бензиновий двигун, регулятори. Його можуть використовувати фахівці з планування диверсійних операцій, які не знаходяться у передку.
«У нас зібралася унікальна команда, – каже Віталій Бризгалов, – 3 місяці ми витратили на опрацювання технологічних процесів для виготовлення обладнання. Вже зараз є кілька попередніх домовленостей із постачанням для військових, попит дуже великий. Наш дрон вже випробовується на полігонах, ми отримуємо побажання та доопрацьовуємо його. Коли запустимо серійне виробництво, плануємо виробляти від трьох дронів на день».
При виробництві дрона команда ріже лазером потрібні поверхні, а потім робить крила. На створення одного крила потрібно приблизно 20 хвилин, а створення всього дрону приблизно 3 години.
Фото: BuildingTECH
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: