
26 Лип, 12:29
150
Ірина Фаріон стала жертвою вбивства, бо була найбеззахиснішою, — міністр внутрішніх справ Клименко
Сьогодні, 26 липня, глава Міністерства внутрішніх справ України Ігор Клименко провів у Львові брифінг щодо деталей справи про вбивство ексдепутатки Верховної Ради, мовознавиці та громадської діячки Ірини Фаріон.
«Сьогодні минає тиждень, як було скоєно жахливе вбивство Ірини Фаріон. Всі сили Національної поліції, СБУ, Офісу Генерального прокурора та інших служб було скеровано на розкриття справи. Адже, розкриття цього жахливого злочину – є важливим для нашої держави та громадськості», – зазначив Ігор Клименко.
Заступник Генерального прокурора України Антон Войтенко розповів, що наразі 18-річному юнаку повідомлено про підозру за умисне вбивство. Крім того, прокурори подали до суду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без внесення застави.
За словами Ігоря Клименка, на місці злочину провели кілька слідчих експериментів для того, щоб з’ясувати: хто та як скоїв злочин.
«За цей тиждень нам вдалось встановити повністю хронометраж та таймінг життя підозрюваного за 10 днів, які він готувався до скоєння злочину. На місці злочину була знайдена куля 9х18. Гільза спортивна. Ми знаємо, що патрони поступали в Україну у 2017-2018 роках в кількості 1 млн штук. Специфічна куля, не бойова. Ми маємо встановити, де ця куля була придбана, можливо, на чорному ринку або вона придбана раніше», – розповів Ігор Клименко.
Ігор Клименко додав, що вбивство було скоєне з переробленого стартового пістолета. Підшуковувати пістолет для скоєння злочину він почав ще 14 травня. Наразі зброю знайти не вдалось, «але це питання кількох днів», додав міністр.
Камери відеоспостереження зафіксували підозрюваного у Львові щонайменше за 10 днів до злочину. Він маскувався за допомогою окуляр та кепки. До Львова він приїхав 9 липня поїздом із Дніпра. Спершу він поселився в одній із орендованих квартир через сервіс Booking. 14 липня і 18 липня він змінював помешкання. Хлопець обирав специфічні квартири з балконами та в межах центру міста. Останнє помешкання він орендував на вул. Лесі Українки. За 10 днів життя у Львові він витратив приблизно 10 тис. грн. Правоохоронці мають інформацію про джерела надходження цих грошей, але у найближчі кілька місяців цієї інформацію не розголошуватимуть.
Одразу після приїзду він забрав із Нової пошти посилку, в якій він сам собі із Дніпра переслав речі, в яких він стежив за Іриною Фаріон. Ці речі він придбав у травні в Дніпрі через інтернет-магазини. Серед речей була сумка через плече, в якій, на думку поліцейських, була зброя.
У день вбивства підозрюваний прогулювався у дворі, де жила Ірини Фаріон. За декілька секунд до вбивства він одягнув червоні рукавиці та вистрілив у неї в той час, коли вона чекала на автомобіль таксі. За попередніми даними, він підійшов до неї приблизно на 2 м. Після вчинення злочину він утік із місця вбивства. Через два дні, 21 липня, він поїхав до Дніпра поїздом із залізничного вокзалу Львова.
Крім того, глава Міністерства внутрішніх справ України зазначив, що в ході розслідування встановлено та опрацьовано понад 80 людей, схожих на вбивцю.
Перший заступник голови СБУ Сергій Андрущенко заявив, що наразі перевіряють причетність затриманого за підозрою у вбивстві Ірини Фаріон до неонацистських рухів, центр якого розташований у рф.
«Є достатньо доказів стверджувати, що саме затриманий стріляв у Ірину Фаріон. Зараз затриманий в руках поліції. Важливо дізнатися всі деталі. Наразі слідство схиляється до думки, що стрілець – лише виконавець. Більше інформації згодом. Допрацьовуємо», – додав Ігор Клименко.
Крім того, у його телефоні підозрюваного знайшли докази, що він довго і ретельно готувався до злочину. Наприклад, у пошуковику браузера знайшли сайти з продажу зброї, тематичні новини про Ірину Фаріон та книгу «Секретные инструкции ЦРУ и КГБ по сбору фактов, конспирации и дезинформации».
Хлопець також залишив так званий прощальний лист, у якому пояснив, що не розповідав нікому про злочин, адже хвилювався за батька та маму, які не були в курсі його намірів. Хлопець сказав матері, що він їде в інше місто, не у Львів.
Також з історії пошуку телефона хлопця можна зрозуміти, що він шукав інформацію і про інших людей та, ймовірно, готував наступні вбивства. Серед них були проросійські політики. Зокрема, Макс Бужанський. Чому першою саме жертвою стала Фаріон Ігор Клименко також пояснив.
«Ірина Фаріон стала жертвою вбивства, бо була найбеззахиснішою серед усіх тих, кого вніс у свій «вбивчий» список підозрюваний. Пошукові запити підозрюваного свідчать, що наступним міг бути нардеп Максим Бужанський», – додав Ігор Клименко.
Нагадаємо, що 19 липня у Львові невідомий вистрілив у скроню 60-річній колишній народній депутатці від ВО Свобода, мовознавиці та професорці Ірині Фаріон. Її забрала швидка, пізніше вона померла в лікарні.
21 липня Національна поліція України оголосила в розшук чоловіка віком близько 20 років, який може бути причетним до вбивства колишнього народного депутата. У МВС розповіли, що розглядають три основні версії вбивства: особиста неприязнь, громадсько-політична діяльність і вбивство на замовлення росії.
25 липня російський Telegram-канал ASTRA повідомив, що неонацистське угруповання NS/WP нібито взяло на себе відповідальність за вбивство Фаріон, опублікувавши, ймовірно, відео пострілу. У Нацполіції заявили, що перевіряють інформацію. Того ж дня, 25 липня, Національна поліція повідомила про затримання 18-річного юнака в Дніпрі, якого підозрюють у вбивстві Фаріон.
Читайте також: На Київщині сталась масштабна пожежа на підприємстві
Фото: з відкритих джерел.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: