У столиці триває розбудова культурної інфраструктури. Новостворена філія Музею історії міста Києва — «Музей авангарду» — невдовзі отримає простір для постійної експозиції. Київрада підтримала виділення приміщення площею понад 676 кв. м в історичній будівлі на вул. Липській, 16 — пам’ятці архітектури місцевого значення.

16 Тра, 07:11

471

Історична будівля на Липській стане домом для «Музею авангарду»

У столиці триває розбудова культурної інфраструктури. Новостворена філія Музею історії міста Києва — «Музей авангарду» — невдовзі отримає простір для постійної експозиції. Київрада підтримала виділення приміщення площею понад 676 кв. м в історичній будівлі на вул. Липській, 16 — пам’ятці архітектури місцевого значення. Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

Музей було засновано у листопаді 2024 року. Його створення стало можливим завдяки меценатам, які передали місту 145 творів із приватних колекцій. Експозиція охоплює весь спектр українського авангарду — від початку ХХ століття до сучасності.

«Сьогодні, під час війни, відновлення історичної справедливості щодо українських митців, чиї імена десятиліттями ховали за ярликами «російської школи авангарду», стає не лише питанням культури, а й питанням нашої національної свідомості. Створення у столиці Музею авангарду – це акт культурного суверенітету й утвердження ідентичності, яку роками намагалися привласнити росіяни. Таким чином ми повертаємо Україну на мапу світового авангарду, а Києву – його роль як одного з головних центрів цієї мистецької течії. Завдяки меценатам, які передали місту 145 творів із приватних колекцій, ми створили підґрунтя для музею світового рівня. Знані в усьому світі митці – Казимир Малевич, Олександр Архипенко, Соня Делоне, Олександр Богомазов, Олександра Екстер – мають залишатися в історії саме українськими. Це не лише про мистецтво, а й про право на власну культурну пам’ять та справедливість», – зазначила Ганна Старостенко.

У колекції представлені твори Анатоля Петрицького, Вадима Меллера, Олександри Екстер, Олександра Богомазова, а також сучасних художників — Олега Тістола, Марини Скугарєвої, Віктора Сидоренка. Особливе місце посідає «Портрет Тараса Шевченка» Віктора Артемцева — перше відоме авангардне зображення Кобзаря.

Як повідомила Старостенко, приміщення на вул. Липській, 16 перебуває під охороною згідно з договором № 3543 від 2017 року. У програмі «Охорона та збереження культурної спадщини м. Києва на 2025–2027 роки» передбачено кошти на реставрацію будівлі. Усі роботи буде здійснено з дотриманням вимог пам’яткоохоронного законодавства.

Читайте також: У Києві хлопці стрімили на Twitch, хизуючись «чорною зброєю» та закликали її не реєструвати

Фото: Портал Києва

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.