Кабмін затвердив порядки перепоховання на Національному військовому меморіальному кладовищі

13 Чер, 15:57

133

Кабмін затвердив порядки перепоховання на Національному військовому меморіальному кладовищі

Кабінет міністрів України затвердив порядки перепоховання на Національному військовому меморіальному кладовищі. Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Повідомляється, що затверджено порядок здійснення перепоховання на Національному військовому меморіальному кладовищі загиблих (померлих) осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та поховані на тимчасово окупованих територіях (після їх деокупації).

Також затвердили порядок здійснення перепоховання на військовому меморіальному кладовищі Героїв України, яким, починаючи з 2014 року, було вручено орден «Золота Зірка».

Відомо, що затверджено порядок здійснення перепоховання в колумбарії на меморіальному кладовищі загиблих (померлих) осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та склали присягу на вірність українському народові й урни з прахом яких поховані в колумбарних нішах на інших кладовищах.

Зазначимо, що Кабінет Міністрів у жовтні 2022 року схвалив створення Міністерством ветеранів ДУ «Національне військове меморіальне кладовище».

У серпні 2023 року Кабмін схвалив реалізацію до серпня 2025 року проєкту НВМК у Гатненській громаді біля Києва. Пізніше в Мінветеранів повідомили про плани розпочати будівництво НВМК у Гатненській громаді біля Києва наприкінці листопада і ввести в експлуатацію його першу чергу до кінця року. 7 грудня 2023 року в Мінветеранів презентували громадськості ескізний проєкт НВМК і візуальні проєкти уніфікованих надгробних плит.

23 лютого Кабінет Міністрів затвердив порядок використання коштів на будівництво Національного військового меморіального кладовища, а 4 березня спростив процедуру видалення зелених насаджень для будівництва кладовища.

27 березня в. о. міністра у справах ветеранів Олександр Порхун заявив, що перші поховання на НВМК можуть розпочатися вже наприкінці літа – на початку осені 2024 року, а повністю побудувати весь комплекс планують до 2027 року.

Також нагадаємо, що жителі Гатненської громади виступали проти будівництва Національного військового меморіального кладовища. Вони були обурені тим, що дим від крематорію забруднить довкілля та запевняли, що будівництво НВМК призведе до екологічної катастрофи, адже у проєкті йдеться про вирубку частини лісу.

Тоді журналісти «Київщини 24/7» поспілкувались із заступником директора державної установи «Національне військове меморіальне кладовище» Ярославом Старущенком, який пояснив, що мешканці Гатного та Мархалівки обурюються, що для будівництва кладовища вирубають 267 га лісу. Але у проєкті зазначено, що 90% зелених насаджень залишаться недоторканними, а 10 % від цих 267 га – це аварійні та хворі дерева, вони там, де споруди на плані, їх зріжуть та передадуть на потреби Збройних сил України.

Також додамо, що жителі Мархалівки створили петицію на захист лісу, де планують побудувати Національне військове кладовище. Національне військове меморіальне кладовище мають звести на території Гатненської громади. Місцеві мешканці проти забудови, а 9 квітня створили петицію на захист 267 га лісу — зеленої зони навколо Києва.

Місцеві громади проти будівництва Національного військового меморіального кладовища і вимагають перенести його на іншу ділянку.

«Ми, мешканці прилеглих територіальних громад, певні, що разом знайдемо гідне місце для вшанування наших героїв. Ми знайдемо незасаджені поля й посадимо там дерева на честь наших воїнів. Але знищувати ліс — це не вчинок гідний українців, які здобули у бою свою славу  та честь», — зазначив автор петиції.

У петиції зазначено, що частина лісу, який планують вирубати під забудову, входить до «Смарагдової мережі». Вона захищається Бернською конвенцією, яка ратифікована Верховною Радою України в 1996 році.

У травні стало відомо, що всю спиляну деревину під час будівництва Національного військового меморіального кладовища передають на потреби Збройних сил для будівництва фортифікаційних споруд.

Читайте також: У Броварах викрили вчительку, яка під час окупації Куп’янська працювала на ворога

Фото: з відкритих джерел, НВМК

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.