
26 Чер, 18:53
207
КЕКЦ звернувся до прокуратури щодо знищення природи заповідного Оболонського острова
Київський еколого-культурний центр звернувся до Оболонської окружної прокуратури міста Києва щодо знищення природи заповідного Оболонського острова, де збудували міст «Хвиля Азову». Про це повідомляє КЕКЦ.
Київський еколого-культурний центр опублікував звернення до Оболонської окружної прокуратури міста Києва. У зверненні йдеться про знищення природи острова Оболонський площею 14,77 га в Оболонському районі міста Києва. Землекористувачем якого є КП«Плесо».
«Територія острова являла собою унікальний фрагмент заплави Дніпра в урочищі Оболонь з залишками кам’яного укріплення дніпровського берега, що походить, імовірно, ще з ХІХ ст.
На території об’єкта були наявні біотопи, що охороняються на міжнародному рівні. Зокрема, біотопи псамофітних лук охороняються згідно Оселищної директиви ЄС. Природну цінність острова Оболонської коси становили добре збережені лучні екосистеми за участі багатого набору видів. Була виявлена також популяція півників сибірських (Iris sibirica), внесених до Червоної книги України. Взимку узбережжя острова слугувало скупченням водоплавних птахів: лебедів шипунів та крижнів. 2021 р. на території острова виявлено бобра», — йдеться у зверненні КЕКЦ.
Попри це, у КЕКЦ зазначають що, під час будівництва мосту природа острова, як природна екосистема, станом на травень 2024 р., була повністю знищена. А саме екологи додають, що повністю знищено природну рослинність на унікальному фрагменті заплави Дніпра в урочищі Оболонь площею 14,77 га. Знищено біля 200 вікових дуплистих дерев у складі природних деревостанів з тополі білої (Populus alba) та чорної (Populus nigra), осики (Populus tremula), та близько 1000 кущів різних порід. Разом з цим знищено біотопи кажанів (близько 20 місць): вечірниці дозірної (Nyctalus noctula) та кажана пізнього (Eptesicus serotinus), що охороняються Червоною книгою та птахів, що охороняються Додатком II до Бернської конвенції: мухоловки білошийки (Ficedula albicollis), дятла середнього (Dendrocopos medius) та малого (Dryobates minor).
На території об’єкта знищено фрагменти вологих та заболочених лук площею 5 га. Знищена популяція півників сибірських (Iris sibirica), внесених до Червоної книги України – близько 100 рослин. Знищено зарості глечиків жовтих (Nuphar lutea). Повністю знищено шар ґрунту на площі близько 14 га.
Збитки, що завдані заповідній природі, КЕКЦ оцінює в 1,5 млн гривень.
«Ми просимо по даному факту відкрити кримінальне впровадження та притягнути винних у скоєнні цього правопорушення (керівництво« КП «Плесо», керівництво м. Києва та інш.) по ст. 252. «Умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об’єктів природно-заповідного фонду» Кримінального кодексу України», – додають у КЕКЦ.
Читайте також: 26 червня в Україні відзначається День кримськотатарського прапора
Фото: КЕКЦ, Київщина 24/7
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: