Ексклюзив

3 Лип, 16:29

1510

Клініка в Києві безкоштовно лікує військових від мігрені: інтерв’ю із співзасновником

Військова служба без головного болю. Під таким гаслом Центр медицини болю SPRAVNO, що перебуває в Києві, безкоштовно лікує військовослужбовців від мігрені. Хто спонсор дороговартісного лікування та з якими ще проблемами звертаються військові — наша кореспондентка дізнавалась у нейрохірурга, доктора медичних наук та співзасновника клініки SPRAVNO Вадима Васильовича Білошицького.

Мігрень — це одна з найпоширеніших причин головного болю. Вона погіршує якість життя, впливає на нервову систему та є частою причиною розвитку депресії. Локалізований біль в одній частині голови — це лише один із симптомів мігрені. Ця хвороба також супроводжується чутливістю до світла та звуків, блювотою, зниженням працездатності та концентрації, запамороченням, «мушками» та бліками в очах. Тривалість нападу може тривати від 4 до 72 годин, а в хронічній формі напади можуть повторюватися через кожні 1-2 дні.

Мігрень спричиняє чималий дискомфорт в буденному житті, а на фронті — поготів. Під час війни мігренозні напади у пацієнтів стали частішими та інтенсивнішими. Причин для цього вдосталь: порушений режим сну та харчування, підвищений рівень стресу, зміна умов життя. Тому спеціалісти клініки SPRAVNO, залучившись спонсорською підтримкою, вирішили безкоштовно надавати допомогу хворим на мігрень військовим.

«До захисту України стали різні люді. Серед них є ті, хто схильний до головного болю мігренозного походження. Серед чоловіків таких 4-9%, а серед жінок набагато більше — 19-25%. Близько 2% людей мають хронічний головний біль — такий, що турбує понад половину днів на місяць», – говорить Вадим Васильович Білошицький.

В рамках проєкту «Військова служба без головного болю» спеціалісти клініки безкоштовно консультують в офлайн та онлайн-режимах з приводу будь-якого головного болю військовослужбовців ЗСУ та ТРО, нацгвардії, поліції та рятувальників ДСНС.

Якщо в пацієнта діагностована мігрень, SPRAVNO пропонує безкоштовне сучасне високотехнологічне та дороговартісне лікування, а саме антиCGRP-терапію лікарським засобом на основі моноклональних антитіл. Це один із 4 у світі препаратів, який вийшов на ринок лиш у 2018 році. Він вводиться ін’єкційно та зменшує частоту й інтенсивність головного болю впродовж щонайменше 3 місяців. Вадим Васильович розповів, що він впевнений у препараті та його дії настільки, що вводив його членам своєї родини.

Безкоштовне лікування військовослужбовців фінансується закордонними благодійниками, які попросили себе не афішувати. Суму препарату Вадим Васильович теж не оголошував, проте натякнув: охочі, які не входять в жодну з категорій проєкту, можуть придбати його у SPRAVNO після підтвердження свого діагнозу.

Про необхідність обстеження причини головного болю нейрохірург  розповідає на своїй сторінці випадок з власної лікарської практики.

«Начмед бойової військової частини скерував до нас військовослужбовця, що має напади нестерпного болю в ділянці лівого ока («око наче вдавлюють всередину») і лівій лобово-скроневій ділянці з іррадіацією в потилицю та шию. Усі – і пацієнт за допомогою інтернету, і медичні працівники, які оглядали його раніше, вважали причиною нападів мігрень. Докладний аналіз скарг і даних анамнезу показав, що в нашого пацієнта є більш рідкісний «кластерний головний біль» — один із двох видів болю, які називають суїцидальними. Майже всі страждальці підтверджують, що під час нападу болить так, що не хочеться жити», – розповідає Вадим Васильович.

Кластерний головний біль — це напади сильного чи надзвичайно сильного, строго однобічного болю, який локалізується в орбітальній (очній), супраорбітальній (над оком), скроневій ділянці або в будь-якій комбінації цих ділянок, тривалістю 15–180 хвилин, і виникає від одного разу на два дні (через день) до восьми разів на день. Завдяки благодійному проєкту «Військова служба без головного болю» лікарі допомогли пацієнту усунути дану проблему.

Вадим Васильович стверджує, що клініка робить все можливе, щоб військовослужбовцям було зручно проходити обстеження та лікування. Зокрема лікарі консультують безкоштовно с приводу головного болю як в приміщенні Центру, так і онлайн, якщо пацієнт знаходиться на передовій. А препарат від мігрені вводиться однією ін’єкцією, тобто це можна зробити під час ротації чи виїзду за гуманітаркою.

Запис на прийом ведеться через сайт Центру медицини болю SPRAVNO.

«Ви зможете захищати Україну з ясною головою!», – говорить Вадим Васильович.

Авторка: Юлія Галда.