20 Чер, 11:09

402

Колодязна вода: як очистити та де перевірити якість

У селах, на дачах у місті чи в приватному секторі люди зазвичай користуються колодязною водою. З неї й готують їжу, і використовують для пиття. Та чи можна це робити без шкоди для здоров’я? Можна, однак тільки в тому разі, якщо ви очищуєте колодязь. Як саме його очистити та скільки коштів для цього знадобиться, розповідаємо в матеріалі.

Яка процедура очищення колодязів

Колодязі необхідно чистити щонайменше один раз на рік. Процедура очищення така:

  • відкачати воду;
  • почистити стінки металевими щітками від нальоту, дно від осаду чи зайвих речей, які потрапили до криниці;
  • продезінфікувати;
  • повторно відкачати воду.

Потім воду необхідно повторно відкачати і користуватися колодязем уже після наступного заповнення та проведення аналізу води.

Скільки разів на рік варто проводити дезінфекцію води

Профілактичну дезінфекцію води в колодязі необхідно проводити двічі на рік — у весняний і осінній періоди. Крім того, варто ще й виконувати наступний лабораторний контроль ефективності дезінфекції.

Щоби промоніторити якість колодязної води й можливий вміст у ній нітратів, варто замовити послуги дослідження води. В Україні з 1 липня 2021 року трансформували систему громадського здоров’я: у регіонах працюють Державні установи обласних центрів контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України. Вони є кожній області нашої країни. Саме в них можна замовити послуги з дослідження якості води.

На Київщині це можна зробити в Київському обласному центрі контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України. Його адреса: м. Київ, вул. Герцена, 31. Телефон: 0444831518, 0444839067, 0444839064. E-mail: ses@viaduk.net.

Яка вартість дослідження

  • 516 гривень становить вартість дослідження води з криниці на 6 основних хімічних забруднюючих речовин, а саме: водневий показник, амоній, нітрити, нітрати, загальна жорсткість, хлориди;
  • 192 гривень вартуватиме дослідження води з криниці на мікробіологічні показники: загальні коліформи та кишкову паличку.

Авторка: Уляна Сторощук.