
22 Бер, 08:00
311
Кошти на відбудову, свято заснування Київщини, підтримка мови: висновки чергової сесії Київської облради
У вівторок, 21 березня, відбулось засідання 16-ої чергової сесії Київської обласної ради восьмого скликання. Про це повідомляє Київська обласна рада.
Депутати затвердили План роботи Київської обласної ради на 2023 рік та проголосували за дострокове припинення повноважень депутатів Київської обласної ради VIІI скликання: Олега Цаплієнка, Леоніди Пономарьової, Оксани Перінської та Наталії Онопрієнко-Капустіної.
Заступник голови Київської обласної ради Ярослав Добрянський зробив низку оголошень щодо рішень Політичної ради Політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» від 08 лютого 2023 року про відкликання за народною ініціативою депутатів Київської обласної ради восьмого скликання Андрія Засухи та Ганни Старикової. А також – рішенням зборів депутатської фракції Політичної партії «Європейська Солідарність» у Київській обласній раді від 12 січня 2023 року депутата Київської обласної ради восьмого скликання Руслана Кузьменка – виключити зі складу депутатської фракції.
Депутати підтримали проєкт рішення «Про визначення дати заснування Київщини, як адміністративно-територіальної одиниці» та вважати час створення – 842 рік. Документом визначено звернутись до Київської обласної військової адміністрації щодо подання, відповідно до Порядку підготовки та подання Кабінетові Міністрів України на погодження пропозицій, щодо відзначення пам’ятних дат і ювілеїв, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2003 № 1249, пропозиції до Кабінету Міністрів України стосовно відзначення пам’ятної дати заснування Київщини, як адміністративно-територіальної одиниці, визначивши дату святкування – останню неділю вересня. А також звернутись до інших обласних рад стосовно прийняття аналогічних рішень відносно дати заснування їхніх областей.
Депутати розглянули й підтримали проєкти рішень про приєднання: КП КОР «Південне бюро технічної інвентаризації» до КП КОР «Київське обласне бюро технічної інвентаризації»; КНП КОР«Київська обласна лікарня «Хоспіс» до КНП КОР «Київський обласний онкологічний диспансер»; КП КОР «Київські обласні курси підвищення кваліфікації працівників культури» та КП КОР «Симфонічний оркестр «Академія» до КЗ Вищої освіти КОР «Академія мистецтв імені Павла Чубинського»; КЗ КОР «Київська обласна музично-театральна бібліотека» до КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей».
Підтримані зміни до Програми Будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Київської області, якою додатково виділяється 289,93 млн гривень на відбудову: Центру розвитку дитини в Макарівській сільській раді, дошкільного закладу у Бородянці, Загальцівського ліцею, Мар’янівської дитячої школи, школи в Бузова та на будівництво дитячого садка-школи у селі Бобриця.
Також депутати підтримали: «Програма розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя у Київській області на 2023-2025 роки» та «Регіональний кадровий резерв 2023-2025». На фінансування Програми розвитку та функціонування української мови, як державної, у всіх сферах суспільного життя у Київській області на 2023-2025 роки, передбачено – 1,83 млн гривень на 3 роки.
Щодо проєкту рішення КОР «Програми регіональний кадровий резерв на 2023-2025 роки», передбачені кошти на підготовку кадрів із числа депутатів, представників громад та інших визначених осіб, за міжнародними стандартами.
Також, депутатським корпусом була підтримана «Програма відбудови багатоквартирних житлових будинків в Київській області на 2023-2025 роки», завдяки чому планується відновлення 273 769 м² житла. Що ж до самого фінансування, воно на 94% відбуватиметься за рахунок недержавних фондів, загальний бюджет самої програми складає 5,161 млрд гривень. На 2023 рік закладено близько 297 млн. грн , з обласного бюджету – це 110 мільйонів 890 тисяч гривень і 185 мільйонів 928 тисяч гривень – кошти небюджетних джерел.
Проголосовано і зміни до Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на впровадження енергоефективних заходів в Київській області на 2023-2024 роки. Загальний обсяг фінансових ресурсів Програми визначено з обласного бюджету у сумі 439 млн 465 тис. грн, у тому числі, у 2023 році – 339 млн. 465 тис. грн
Також, представниками депутатського корпусу був проголосований проєкт рішення «Про внесення змін до Київської обласної цільової програми «Турбота на 2021-2025 роки», якою розширюється спектр допомоги мешканцям Київщини. Проєктом змін передбачається надання адресної грошової допомоги людям, які опинилися в складних життєвих обставинах. Мова йде про громадян, які потребують фінансової допомоги на відновлення житла, пошкодженого внаслідок військових дій, виплат грошової допомоги сім’ям загиблих цивільних осіб через російську агресію, а також на лікування.
Крім того, депутати підтримали внесення змін до Комплексної програми «Конкурентоспроможна Київщина» на 2022-2024 роки, яка передбачає підтримку, мікро-, малих та середніх підприємств.
Підтримали депутати і проєкт рішення КОР «Про внесення змін до Програми розвитку системи освіти Київської області на 2022-2026 роки», яким передбачається збільшення фінансування за рахунок коштів обласного бюджету на суму 24 млн. 973 тис. грн у 2023 році для забезпечення закладів освіти комп’ютерним та мультимедійним обладнанням, придбання меблів, тощо.
Часткову грошову компенсацію фізичним особам для придбання великої рогатої худоби, в обсязі 70% від вартості без ПДВ у сумі 2 млн. грн. закладено у Комплексній програмі розвитку сільського господарства та сільських територій Київської області на 2021-2023 роки «Дієвий аграрій – успішна громада». Також програмою передбачено дотація фізичним особам за утримання корів молочного та молочно-м’ясного напряму продуктивності на територіях, де велися бойові дії, у сумі до 1000 грн. Загальна сума становить 1 млн. грн. Також підтримано ПРАТ «Комбінат «Тепличний», діяльність якого у 2022 році зазнала збитків у зв’язку із військовою агресією російської федерації проти України.
До того ж на цій сесії оголошено нові території та об‘єкти природно-заповідного фонду місцевого значення на території області площею майже на 527,2 га.
Усього до порядку денного було включено 63 проєкти рішень.
Фото: Київська обласна рада.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: