Київська обласна рада внесла зміни до низки важливих програм, а також проголосувала за нові програми, – Ярослав Добрянський

15 Жов, 17:00

283

Київська обласна рада внесла зміни до низки важливих програм, а також проголосувала за нові програми, – Ярослав Добрянський

У Київській обласній раді пройшла чергова сесія, де депутати внесли зміни до низки важливих програм, а також проголосували за нові програми, оскільки термін деяких закінчується в цьому році. Про це повідомив в.о. голови КОР Ярослав Добрянський.

Ярослав Добрянський зауважив, що обласні програми стосуються: захисту і безпеки, оборони і правопорядку, розвитку освіти та культури, здоровʼя військових і дітей області. Загалом було розглянуто 64 питання порядку денного.

Виконуючий обов’язки поінформував про нові програми. Першою програмою за яку проголосували є програма розвитку автомобільних доріг у Київській області на 2025-2027 роки.

Він зазначив, що загальний обсяг фінансування цієї Програми складає 1 268,23 мільйона гривень. Із них 650 мільйонів гривень буде профінансовано з обласного бюджету, а решта – з державного та місцевих бюджетів. На 2025 та 2026 роки заплановано по 200 мільйонів гривень, а на 2027 рік – 250 мільйонів гривень.

«Кошти будуть спрямовані на експлуатаційне утримання автодоріг загального користування місцевого значення та мостових споруд на них, обстеження та паспортизацію мостових споруд на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення», — зазначив він.

Наступна програма, яку розглянули під час сесії — підтримка і розвиток театрального мистецтва Київської області на 2025-2027 роки.

За словами Добрянського, кошти підуть на оплату праці працівників театру. Загальний обсяг фінансових ресурсів, які планується залучити — 110,31 млн грн. З обласного бюджету – це 54,45 млн грн. Тобто – по 18,15 млн грн щорічно. Інші кошти – з місцевих бюджетів та небюджетних джерел.

І остання нова програма, за яку проголосували – програма інформаційного забезпечення жителів Київської області на 2025-2027 роки. Виконуючий обов’язки голови Київської обласної ради розповів, що кошти підуть на забезпечення інформаційної безпеки Київщини.

«Загальний обсяг фінансових ресурсів, які пропонується залучити на виконання заходів протягом трьох років, становить – 8,67 млн грн з обласного бюджету. Щорічно – це 2,89 млн грн», — наголосив він.

Після повідомлення про нові програми, Ярослав Добрянський розповів і про зміни до вже діючих програм.

Так, на сесії йшлося і про програму «Здоров’я Київщини» на 2024-2026 роки. Загальний обсяг фінансування, який пропонується залучити — 1 539,15 млн грн. З них кошти обласного бюджету – 1 261,96 млн грн. А саме в цьому році – 606,10 млн грн, у 2025-му – 451,94 млн грн і у 2026 році – 203,92 млн грн.

«Ці кошти будуть спрямовані, у тому числі, на розроблення ПКД, капремонт Київської обласної дитячої лікарні; забезпечення Київського обласного онкологічного диспансеру хіміотерапевтичними, радіофармпрепаратами для лікування онкологічних хворих; проведення реконструкцій та капремонтів закладів охорони здоров’я Київської області», – повідомив Ярослав Добрянський.

А також йшлось і про Обласну цільову програму, спрямовану на оборону території, підготовку населення до національного спротиву та захист критичної інфраструктури Київської області на 2024-2027 роки. Загальний обсяг фінансування з обласного бюджету становить 1 546,90 мільйона гривень. Зокрема, на 2024 рік передбачено 225,61 мільйона гривень, на 2025 рік – 680,43 мільйона, а на 2026 і 2027 роки – по 320,43 мільйона гривень

Депутати Київської обласної ради ініціювали два важливі звернення, які стосуються соціальних гарантій військових та членів їхніх родин:
  • Перше звернення – щодо звільнення від сплати податку на нерухомість військовослужбовців, родичів загиблих військовослужбовців та ВПО, яка отримана на безкоштовній основі.
«Звільнення від сплати податків на нерухомість військовослужбовців є важливою формою соціальної підтримки. Це є моральним обов’язком держави, яка має підтримувати військових та їхні родини. Те ж саме стосується і захисту ВПО, які через війну, змушені були залишити свої домівки і часто не мають фінансових ресурсів для покриття податкових зобов’язань на нове житло, яке вони отримали безкоштовно», — зазначив Добрянський.;
  • Друге звернення – щодо створення гідних умов військовослужбовцям, які перебувають у лікарнях під час лікування і реабілітації.

«Військові, які зазнали поранень та знаходяться у закладах охорони здоров’я, потребують покращеного харчування. Тому проголосували за те, щоб зобов’язати Міноборони, МВС – ініціювати укладання договорів згідно з Постановою № 955 з медичними закладами задля забезпечення військовослужбовців якісним та гідним харчуванням під час їхнього лікування й реабілітації», — наголосив виконуючий обов’язки.

Наостанок Ярослав Добрянський наголосив, що першочергове і важливе завдання — наразі дбати про тих, хто стоїть на захисті Української держави.

Читайте також: У Чабанівській громаді розпочався пілотний проєкт суботньої школи «Освітня ліга»

Фото: Ярослав Добрянський

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.