
13 Бер, 13:06
184
Лише 25 % пішохідних переходів у центрі Києва відповідають вимогам інклюзивності
Лише 25 % пішохідних підходів у центрі Києва повністю відповідають вимогам інклюзивності – мають нормативне заниження та облаштовані тактильною плиткою. Про це свідчить дослідження, яке провели студенти кафедри економічної та соціальної географії географічного факультету КНУ ім. Шевченка під час практики в КП «Центр організації дорожнього руху».
Зона дослідження охоплювала частини чотирьох адміністративних районів у центрі Києва. Студенти виявили, що лише 25% пішохідних переходів на зазначеній території відповідають сучасним вимогам інклюзивності. 27% переходів є лише частково доступними й потребують усунення недоліків. А 48% взагалі не відповідають чинним нормам.
Зокрема, у Шевченківському районі, попри вищу кількість нормативних пішохідних переходів, поза вулицями з капітальними ремонтами доступність дуже точкова. Примітно, що в радіусі кілометра від УВП Українського товариства сліпих на вул. Глибочицькій, 72 наявний лише один пішохідний перехід з тактильною плиткою.
Це свідчить, що проблема недоступності пішохідних переходів середмістя Києва полягає не тільки у їхній відсутності, а й у поганій якості виконання робіт. До того ж у зоні проведення дослідження зафіксували лише 9 острівців безпеки та 8 підвищених переходів, що вочевидь не є достатнім для центру міста жвавого мегаполіса.
Нагадаємо, вчора, 12 березня, у Києві завершили будівництво нового світлофорного об’єкта на перехресті вулиць Алішера Навої – Воскресенська, який облаштовано з урахуванням принципів безбар’єрності. Це дасть змогу безперешкодно та безпечно перетинати проїжджу частину пішоходам із порушеннями зору та маломобільним групам населення.
Раніше ми повідомляли, що у лютому столичні активісти вирішили влаштувати акцію, щоб привернути увагу влади Києва до питання безбар’єрного простору у місті. У різних точках столиці на асфальті почали з’являтися написи, які акцентують на тому, що саме потрібно виправити у цьому місці, щоб зробити його комфортним для людей з особливостями.
Крім того, активісти вимагали, щоб Київрада внесла до бюджету заходи щодо безбар’єрності, безпеці дорожнього руху і ремонту зношеної трамвайної інфраструктури на суму 3,57 млрд грн шляхом зменшення непріоритетних видатків. Тоді транспортна комісія Київради частково підтримала петицію щодо безбар’єрності.
Читайте також: На Хрещатику встановили нову фотозону, присвячену затопленому флоту рф
Фото: Антон Волович; Дослідження доступності пішохідних переходів у центральній частині Києва.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: