Майже всі індустріальні парки України мають керуючі компанії: деталі

5 Січ, 21:57

334

Майже всі індустріальні парки України мають керуючі компанії: деталі

У 2023 році майже всі індустріальні парки України обзавелися керуючими компаніями. Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Киселевський.

Саме такою була вимога законодавства для того, щоб індустріальні парки не ліквідували.

«Керівники громад прагнуть відтягнути момент виключення непрвцюючих ІП з урядового реєстру. Але якщо вони не зможуть залучити в індустріальні парки реальні інвестиції, рано чи пізно це станеться. І я не бачу в цьому нічого страшного. Адже Україні потрібні нові заводи та робочі місця з гідними зарплатами, а не індустріальні парки «на папері», – зазначив Киселевський.

Він додав, що набагато більше сподівань мають на новостворені індустріальні парки. В кінці 2023 року два з них було зареєстровано на Хмельниччині, і ще один на Львівщині. Ці проєкти вже готові фінансувати реальні інвестори.

«Будемо очікувати новин про старт будівництва промислової нерухомості під потужні виробництва», – додав Киселевський.

Він також повідомив, що у грудні 2023 року Уряд зареєстрував індустріальний парк «Вуглецево-нейтральний Еко Агро Хаб Поділля «Городок» у місті Городок Хмельницької області. Парк спеціалізуватиметься на агропереробці – виробництві олії та тваринних жирів, продуктів борошномельно-круп’яної промисловості, інших харчових продуктів та готових кормів для тварин. Його площа – 50 га. В перспективі роботу там отримають 480 мешканців громади.

Також відтепер офіційно зареєстрований індустріальний парк «Красилів Технопорт». Він спеціалізуватиметься на металообробці. Ініціатори парку заявили про залучення інвесторів з Німеччини, Польщі, Туреччини та плани створити близько 500 робочих місць.

Новий парк почав роботу у Львівській області, в місті Дрогобич. Він має назву «Ядро Індастрі». Створення парку ініціював виробник вікон та дверей, ТОВ «Фасад-Захід». Компанія планує інвестувати в розвиток парку понад 561 млн грн. Очікується, що на площі 10 га буде створено близько 500 робочих місць.

Також у Львові девелоперська компанія «Формація Сигнівка» взяла в оренду 30 га комунальної землі. На цій території розвиватимуть ІП «Сигнівка». Проєкт передбачає створення майже 160 тис. кв. м. промислової та комерційної нерухомості.

Турецька компанія «Mabtec Engineering and Consultancy», яка займається проектуванням, реалізацією та управлінням інженерних проєктів, оголосила про старт розробки концепцію реконструкції аеропорту «Антонов» на базі індустріального парку «Bucha Techno Garden». Планується будівництво сучасного логістичного та транспортного вузла, який почне роботу після відкриття повітряного простору України.

У співпраці з німецькими фахівцями у Чернівцях розробляють оновлену концепцію індустріального парку. Попередня концепція не була схвалена Урядом. Нову версію планують схвалити вже у січні-лютому 2024 року.

На Київщині міськрада Білої Церкви звільнила індустріальні парки, розташовані у місті, від сплати земельного податку у 2024 році.

А Подільська міська рада, що на Одещині, оголосила конкурс для вибору керуючої компанії індустріального парку «Подільськ».

За даними Кіселевського, комунальне підприємство Сумської міської ради «Електроавтотранс» набуло статусу керуючої компанії індустріального парку «Суми». Земельна ділянка площею 17,5 га, на якій створено індустріальний парк «Суми», розташована у районі заводу «Центроліт».

Читайте також: путін видав наказ про надання українським дітям громадянства рф

Фото ілюстративне

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.