
13 Гру, 18:05
629
Масова вирубка Біличанського лісу: селищний голова Коцюбинського звернувся до правоохоронців та Президента
Відбувається масова вирубка Біличанського лісу, який належить Національному парку. Про це повідомляє Сергій Даніш, селищний голова Коцюбинського.
«Подивіться що в нас відбувається біля ЖК «Атлант-2». Ось подивіться, Національний парк так захищає ліс. Так захищає ліс, що ще, мабуть, рік-два-три та захищати не буде що. Це не національний парк – це національна вирубка», — йдеться у повідомленні селищного голови.
Небайдужі мешканці помітили незаконну вирубку і написали пост у соціальних мережах.
Коли ж селищний голова приїхав на місце, то від побаченого жахнувся.
«Ліс повністю вирізають. Вже є навіть інформація, що мають дорогу якусь будувати через ліс там в глибині. Питання, які національні служби і які заповідники це контролюють і для чого це робиться. Який тут залишиться ліс після того, що тут відбувається, крім якихось кущів само насаджень тут нічого не буде», — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, боротьба за Біличанський ліс триває 15 років. Ще у 2008 році тодішній селищний голова Коцюбинського Вадим Садовський незаконно надав близько 100 гектарів лісу, який належить до «Святошинського лісопаркового господарства» у місті Києві, під забудову. Незаконно отримали у приватну власність ділянки в лісі депутати селищної ради, Сотні ділянок роздали на підставних осіб.
У 2010 роки активісти почали боротьбу за захист лісу, а у 2012 небайдужі мешканці Коцюбинського назбирали близько 15 тисяч підписів під зверненням до Президента України. Громада вимагала невідкладно підписати указ і надати Біличанському лісу статус нацпарку, який унеможливить дерибан місцевими радами.
1 травня 2014 року в. о. Президента України підписав указ, згідно з яким Біличанському лісу надали природоохоронний статус національного парку, приєднавши його до НПП «Голосіївський». Згідно з цим указом цей ліс — територія міста Києва. Однак на цьому боротьба за землі лісу не закінчились.
У 2021 році Київська облрада затвердила нову схему Київщини, якою захопила частину міста Києва.
Згодом депутати облради намагалися змінити це рішення, однак забракло голосів. На підставі рішення облради Бучанська райрада теж прийняла рішення, де були окреслені нові межі селища Коцюбинське коштом столичного лісу. Київ подав до суду, щоб скасувати ці рішення у судовому порядку. Адже на думку представників столичної влади смт Коцюбинське незаконно розширило свої території коштом Біличанського лісу, щоб віддати його під забудову.
21 вересня 2023 року Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення ОАСКу у якому частина Святошинського району міста Києва, до якої входить Біличанський ліс, визначався частиною селища Коцюбинське.
Рішення суду було на користь Києва, що обурили селищного голову Сергія Даніша, адже, на його думку Київ злочинним способом вносив землі у кадастр, закріпляючи їх за собою.
«Ми намагалися сісти за стіл переговорів, щоб досягти рішення, яке задовольнить обидві сторони. Однак влада столиці подала в суд. Перша інстанція була на боці Коцюбинської громади, однак друга виступила проти. Готуємось до касації, боротьба продовжується! — йшлося у повідомленні селищного голови смт Коцюбинське.
5 жовтня 2023 року боротьба за ліс продовжилась. Голова Коцюбинської територіальної громади Сергій Даніш звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням остаточно закріпити Біличанський ліс у межах Коцюбинського. Однак, поки триває боротьба ліс нещадно вирубають.
Журналістам Київщини 24/7 селищний голова Коцюбинського Сергій Даніш повідомив, що вже звернувся до правоохоронних органів.
«Звернувся письмово в правоохоронні органи, звернувся повторно до Президента, повторно у комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку. І в мене головне питання, якщо цей ліс належить до національного парку, в наступному році буде 10 років, чому ніхто не контролює що робиться? А ми просто спостерігаємо, як ліс технічно рублять і нічого юридично не можемо зробити», — розповів мер Коцюбинського.
Зі слів селищного голови ліс знаходиться у занедбаному стані. За 10 років не створена жодна комісія, яка б розглянула питання щодо збереження лісу. Адже дерева потребують догляд, вирізку сухостою, оброблення. Саме через занедбаність дерев нині йде і руйнація меморіальної пам’ятки розташованої на території Біличанського лісу.
«На території лісу є Романівське кладовище. Зараз це став національний парк. І цей парк і могили завалені деревами, там тисячі могил. Але національному парку до того немає діла, їх не турбує що насправді відбувається з лісом», – зазначив мер Коцюбинського.
На думку селищного голови проблему лісу вирішить лише уточнення теперішнього президента в наказі колишнього президента за 2014 рік. Якщо ліс залишиться в області, громада готова знайти спонсорів, які допоможуть утримувати та доглядати за лісом.
«Де той захист лісу зараз? Сидять народні депутати та кажуть що ви хочете знищити, а ми хочемо спасти. Наше бажання викрити схему і залишити громаді Біличанський ліс, щоб люди Києва та області могли гуляти тут і проводити час і насолоджуватися природою нашої країни», — розповів мер Коцюбинського.
Читайте також: Пам’ятки Київщини: костел Воздвиження Святого Хреста у Фастові
Фото: Сергій Даніш
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: