Будівництво ЖК “Gravity Park”

4 Жов, 11:01

1090

Мешканці Святошинського району Києва виступають проти будівництва ЖК «Gravity Park»

Мешканці Святошинського району столиці продовжують боротьбу проти будівництва ЖК «Gravity Park» на проспекті Перемоги, 139. Про це пише видання КиївВлада.

Як стало відомо, жителі Києва вимагають зупинити масштабне будівництво фактично на території Національного природного парку «Голосіївський» і притягнути до відповідальності чиновників, які пішли на порушення містобудівного та природозахисного законодавства.

За інформацією місцевої мешканки Марини Антощук, наприкінці серпня 2023 року Державна екологічна інспекція столичного округу проінспектувала ділянку на території Національного природного парку «Голосіївський», яка межує з цим будівництвом. Там було виявлено велику кількість сухостійних дерев, однак інспектори відмовилися надавати оцінку ситуації, пославшись на те, що в них немає профільних спеціалістів, які б точно сказали, що стало причиною пошкодження зелених насаджень.

Однією з імовірних причин місцеві мешканці вважають дренажні роботи, які, скоріш за все, були проведені забудовником. Річ у тім, що ця територія знаходиться в зоні підтоплення ґрунтовими водами, а тому, на думку окремих активістів, там могло бути здійснено їхнє відкачування для закладання фундаментів будинку, що і вплинуло на стан рослинності.

У зв’язку з цим 26 вересня поточного року Святошинська громада звернулася до адміністрації Національного природного парку «Голосіївський» з проханням «звернутися до відповідних органів, які видали дозвіл на будівництво, з питанням стосовно того, чи були заплановані на даній території дренажні роботи». Також активісти пропонують звернутися до Національної академії наук України, щоб її фахівці підтвердили або спростували припущення громади.

На переконання місцевих мешканців, у разі підтвердження «гіпотези» щодо несанкціонованих дренажних робіт, керівництво Національного природного парку «Голосіївський» повинно звернутися до правоохоронних органів із заявами про екологічний злочин.

Крім того, наприкінці вересня 2023 року громада Святошинського району провела зустріч із міністром захисту довкілля та природних ресурсів Русланом Стрільцем, під час якої озвучила посадовцю низку фактів щодо порушень при будівництві ЖК «Gravity Park».

За словами Марини Антощук, одним із ключових питань до міністра було те, чому забудовники перед здійсненням будівельних робіт не здійснили оцінку їхнього впливу на довкілля. Руслан Стрілець своєю чергою повідомив активістам, що чинне законодавство України прописане так, що в багатьох випадках забудовникам фактично дається вибір – чи отримувати вищевказані документи, чи ні.

2 листопада 2021 року Святошинське управління Нацполіції Києва за заявою громади відкрило кримінальне провадження за фактом самоправства при проведенні робіт під час будівництва ЖК. Втім, жодних активних дій із розслідування озвучених місцевими мешканцями протиправних фактів правоохоронці не здійснили. Ба більше – з активістами навіть жодного разу не зв’язався слідчий. У зв’язку з цим, протягом останніх місяців активісти направили низку звернень до Головного управління Нацполіції Києва, Офісу Генерального прокурора та Державного бюро розслідувань з вимогами перевірити законність дій забудовників ЖК «Gravity Park».

У зверненнях місцеві мешканці, зокрема, інформували правоохоронців, що дане будівництво є самочинним. Такого висновку активісти дійшли через те, що ділянка, на якій здійснюються будівництво, не відведена для цієї мети, а містобудівні умови та обмеження, якими було погоджено проєктування даних робіт, були «видані з порушенням вимог законодавства та мають бути оскаржені в суді».

Крім того, Марина Антощук повідомила виданню, що наразі достеменно невідомо, чи входить територія, на якій забудовники планують облаштовувати парковку, до меж Національного природного парку «Голосіївський». На цю невизначеність місцеві мешканці звертали увагу ще минулого року. Головною її причиною є те, що межі Нацпарку досі не виділені в натуру.

При цьому, вона вкотре звернула увагу, що забудовники вдалися до низки маніпуляцій при реалізації свого проєкту.

«Наразі [в рамках «Gravity Park»] вже побудовано 3 чи 4 «коробки» будинків. Санаторій «Пролісок», який мав бути реконструйований, по факту знищений, і саме на його місці вже є два будинки. Як взагалі можлива реконструкція на 18 га, якщо там була усього одна споруда? Також цікаво, що там плануються облаштування апартаментів, а, як відомо, апартаменти призначені для тимчасового проживання. Тобто, знищуючи зелену зону, дехто отримує можливість заробляти здачею житла в оренду. Забудовники пообіцяли знижки для воїнів у розмірі 20%, але хіба це може бути виправданням?» – наголосила Марина Антощук.

Прикметно, що зупинити цю забудову намагалися і окремі парламентарі. Так, 26 листопада 2021 року народний депутат України Дмитро Гурін направив звернення до Національного природного парку «Голосіївський» щодо можливого впливу запланованих будівельних робіт на проспекті Перемоги, 139 на екологічну обстановку в цій місцевості. У відповідь на це 9 грудня 2021 року Нацпарк повідомив, що процес будівництва багатоповерхівок негативно вплинуть на стан довкілля, в першу чергу – на природні екосистеми прилеглої частини НПП «Голосіївський».

Проте адміністрація Нацпарку тоді не запропонувала жодних дієвих механізмів недопущення зазначеного негативного впливу на екологію – лише висловила занепокоєння та «на словах» підтримала вимоги громади Святошинського району щодо зупинення будівельних робіт.

Читайте також: Відновлення зруйнованого будинку в Ірпені: ціна газоблоків учетверо перевищує ринкову

Фото з відкритих джерел

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці й в Telegram-каналі.