У Чорнобильській зоні відчуження проводять рейди з виявлення правопорушень природоохоронного законодавства

14 Лют, 14:27

167

Міндовкілля представило стратегію розвитку Чорнобильської зони відчуження

Чорнобильську зону на Київщині хочуть перетворити на центр розвитку інновацій та науковий хаб. Про це йдеться в оприлюдненій Стратегії розвитку Зони відчуження до 2032 року.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець зазначив, що раніше подібного стратегічного документа не було.

«Донині у нас не було такого стратегічного документа. Він необхідний для дієвих кроків та оновлення законодавства. Ми маємо створити нову історію Чорнобильської зони відчуження. Десятки тисяч гектарів цієї території можуть стати місцем інновацій та екологічного лідерства», — наголосив Руслан Стрілець.

Ключовими цілями для розвитку обрали наступні:

  • Відновлення Зони відчуження після деокупації. Досі невідомо масштаби забруднення боєприпасами.
  • Розвиток наукового потенціалу. Чорнобиль має стати новим сучасним центром дослідження мирного атому, нових практик та рішень, розвитку наукової та дослідницької інфраструктури. З іноземними колегами та партнерами вже обговорюють перспективи розміщення нового обладнання на підприємствах Чорнобиля
  • Розвиток відновлюваної енергетики. Зона відчуження має потужний потенціал для того, щоб бути елементом енергетичного хабу Європи.
  • Розвиток туристичної інфраструктури. Попри закритий статус Зона відчуження продовжує викликати інтерес серед українців та іноземців.
  • Розвиток Чорнобильського унікального біосферного заповідника. А саме, збереження природних комплексів Полісся, унікальних тварин та рослин.

Читайте також: Розклад безоплатних ініціатив від «VcentriHUB», до яких може долучитись кожен

Фото: з відкритих джерел

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.