
29 Сер, 17:14
422
Місія «зібрати першокласника до школи». Розповідаємо, як зробити це вигідно та якісно
До початку навчального року 2023-2024 залишаються лічені дні. У школах триває підготовка до очного навчання в умовах війни та урочистостей, пов’язаних із Днем знань. Попри все життя триває, і для першокласників свято першого дзвоника – особливе. На плечі батьків же лягають значні витрати, адже, окрім покупки необхідної канцелярії, потрібно придбати якісний одяг та зручне взуття, які б тривалий час зберігали хороший стан. «Київщина 24/7» дослідила, скільки коштує зібрати першокласника до школи та як зробити це вигідно.
Рюкзак – найголовніший атрибут першокласника
Ортопедичний, каркасний, з анатомічною спинкою чи звичайний, легенький рюкзачок з інтернету? Який же обрати, водночас дбаючи про здоров’я дитини та не спустошуючи сімейний бюджет?
- Дизайн. Це, мабуть, найголовніше, адже це перший шкільний рюкзак і така покупка дуже важлива для кожного першокласника. Варто обов’язково звертати увагу на вподобання дитини.
- Якість. Обирайте ранець з урахуванням того, що він має витримати принаймні рік шкільного, насиченого життя.
- Спинка. Рюкзаки з ортопедичними спинками мають спеціальні м’які подушечки. Вони щільно прилягають до спини, повторюючи її природні вигини. А найголовніше – знижують навантаження на спину та дбають про збереження здорової постави.
- Лямки S-подібної форми. Вони правильно лягають на плечі, дарують почуття комфорту та зовсім не тиснуть.
- Наявність фіксуючих ременів. Нагрудний ремінь допомагає рівномірно розподілити вагу рюкзака разом із усім його вмістом. Додатковий поясний ремінь гарантує максимальний комфорт та зниження навантаження з хребта.
- Легкість. Великі каркасні рюкзаки навіть без книжок мають значну вагу, тому варто надавати перевагу легким варіантам.
- Організація внутрішнього простору. Це важливо для підтримання порядку всередині рюкзака. Однак не варто обирати рюкзак, де надто багато відділень, щоб дитина не губила там шкільне приладдя або бутерброди, що може стати неприємним сюрпризом для батьків.
Ранець, який відповідає таким вимогам, можна придбати від 500 грн. Дорожчі варіанти можуть обійтися до 3 тисяч грн у залежності від бренду.
Примітка! Але є одне «АЛЕ»: візьміть до уваги, що практично будь-який рюкзак у перший рік шкільного життя носять саме батьки. Тож головне, аби дитина була в захваті від нього.
Шкільний стартовий набір для першокласника
Канцелярія першокласника повинна бути хорошої якості, з дотриманням правил техніки безпеки і з хорошими зносостійкими властивостями. Тому рекомендуємо купувати канцтовари в профільних магазинах. Таку покупку можна здійснити як офлайн, так і онлайн. Останній варіант може бути навіть дешевшим. Чому? Зараз розкажемо.
Якщо рюкзак варто обов’язково обирати разом з дитиною, то закупляти канцелярію краще залишивши майбутнього першокласника вдома. Яскраві, блискучі ручки, фломастери з ароматами фруктів або гумки у формі персонажів з улюблених мультфільмів. Різноманіття шкільного приладдя вражає, однак не все воно справді необхідне. Якщо купувати канцелярію самостійно, покупка вийде обдуманою та без зайвих витрат. Але і тут доведеться звернути увагу на якість усіх предметів, адже занадто дешеві варіанти можуть зіпсуватися швидко.
Із собою потрібно мати обов’язково список необхідних речей, аби нічого не забути та не купити зайвого.
Базові речі:
- Зошити в клітинку – 5 шт.;
- Зошити в косу лінію, обов’язково з допоміжною лінією – 5 шт.;
- Обкладинки для зошитів – 10 шт.;
- Олівці прості – 4 шт.;
- Точилка для олівців з контейнером.;
- Кулькові ручки – 4 шт.;
- Гумка – 2 шт.;
- Лінійка маленька та велика;
- Папка для художньої праці, малювання або папка-портфелик та необхідний вміст: клей ПВА, ножиці із заокругленим носиком, клей-олівець, кольоровий картон, кольоровий папір, пластилін, дощечка для пластиліну та стеки, фарби, альбом для малювання, пензлики, кольорові олівці, стаканчик для малювання;
- пенал.
Такий набір може коштувати близько 1 тисячі гривень. В інтернеті можна знайти вигідні пропозиції від 430 грн, однак не забувайте звернути увагу на безпечність та якість кожного предмету.
Шкільна форма: білий верх – чорний низ чи зручний «кежуал»?
Не менш важливим є й питання вибору повсякденного одягу для школи. Хоча формально шкільну форму відмінили ще декілька років тому, кожен навчальний заклад диктує свої правила щодо зовнішнього вигляду учнів. Тому радимо уточнити це питання завчасно з адміністрацією школи, аби не виникало непорозумінь.
Якщо ж для вашого навчального закладу обов’язкове дотримання ділового стилю, варто подбати відразу про кілька комплектів шкільної форми. Через вересневу спеку та дитячу активність може знадобитися чимало змінного одягу на щодень. Тут зекономити наврядчи вийде, адже потрібен якісний одяг, який витримає активні рухи, часте прання та не втратить привабливий зовнішній вигляд.
Надавайте перевагу дитячому одягу з максимальним вмістом натуральних волокон. Натуральні тканини забезпечують повітропроникність і таким чином забезпечують тепловий комфорт. У повністю синтетичному одязі (наприклад, зі 100% поліестеру) дитина може пітніти, ризикує переохолодитись і застудитись. Мінімальний вміст натуральних волокон в одязі має становити 50%.
Шкільна форма також не повинна обмежувати рухи дитини. Стильні, але дуже вузькі речі – поганий варіант для шкільного одягу. Не обирайте для дівчат молодшого шкільного віку строгі спідниці-олівці, а для хлопців – вузькі штани без резинки на поясі.
Порада! Дешевше та зручніше можна придбати одяг в онлайн-магазинах. Наприклад, польський Sinsay часто пропонує акції та вигідну ціну за кілька предметів одягу, які продають разом. Агнлійський виробник Next вражає своєю якістю та теж пропонує доступні ціни, аби придбати відразу кілька одиниць одягу. Доставка займає зазвичай близько тижня, а якщо придбати товару на певну суму, то магазин навіть оплатить її самостійно. Ви можете здивуватися, але такі закупи можуть бути значно вигіднішими, ніж на базарі чи стокових магазинах одягу, а якість приємно здивує навіть після багаторазового прання.
Спортивна форма та змінне взуття
Немає потреби купувати спеціальну спортивну форму, одяг для уроків фізичної культури просто має бути зручним для занять. На теплу пору необхідна футболка, шорти, штани або легінси. А також кофтинка на застібці, коли температура повітря стане нижчою. Якщо уроки плануються не тільки у шкільному спортзалі, а й на стадіоні, варто покласти кепку або панамку. Базовий комплект може коштувати від 300 грн (якщо мова йде про шорти та футболку) та від 600 грн, якщо плануєте придбати штани та кофтинку.
Взуття повинно бути м’яким та легким. Бажано на липучках замість шнурків, адже для першокласника може бути важко добре зав’язати останні, щоб не травмуватися на уроці. Варіант, який відповідає таким характеристикам, можна придбати від 300 грн.
Авторка: Софія Шевченко.
Фото ілюстративні, НУШ.
Читайте також: Де можна купити квитки на потяги у різних країнах Європи: збірка джерел.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці й в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: