
29 Лис, 09:24
1151
Моніторинг НСЗУ виявив серйозні порушення у лікарнях Києва та області
Національна служба здоров’я України провела моніторинг медичних закладів Києва та області, виявивши низку серйозних порушень. Про це повідомила голова НСЗУ Наталія Гусак.
«Під час таких візитів ми разом аналізуємо поточні виклики та визначаємо шляхи вдосконалення нашої роботи. Зокрема, обговорюємо, як кошти, які держава своєчасно й у повному обсязі сплачує закладам, можуть трансформуватися в якісні послуги для людей. Фокус сьогоднішньої зустрічі – моніторинг виконання договорів надавачами медичних послуг», – зазначила Наталія Гусак.
За її словами, у першому півріччі 2024 року НСЗУ провела планові моніторингові візити до 12 закладів охорони здоров’я Києва та Київської області. Однак, у деяких закладах були виявлені серйозні порушення, попри анонсовану заздалегідь перевірку.
Зокрема недотримання інфекційного контролю, закриті приймальні відділення та обмежений доступ до лабораторних досліджень у нічний час (у лікарнях, які законтрактовані на цілодобове надання медичної допомоги), а подекуди навіть «чорну бухгалтерію».
З позитивних результатів моніторингу Наталія Гусак відзначає достатньо високий рівень проведення тромболітичної терапії при лікуванні інсультів у першому півріччі 2024 року в чотирьох медзакладах Києва та у трьох лікарнях області:
- Білоцерківська міська лікарня – 44%;
- Лікарня «Феофанія» – 22%;
- Київська міська клінічна лікарня №18 – 20%;
- Київська міська клінічна лікарня №6 – 17%;
- Київська міська клінічна лікарня №1– 14%;
- Обухівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування – 13%;
- Березанська міська лікарня – 11%.
Водночас ще в чотирьох лікарнях Києва тромболітики при лікуванні інсультів у першому півріччі 2024 року не застосовували взагалі – це міські лікарні № 5, 9, 11 та 17. У двох лікарнях Київської області відсоток застосування тромболітичних препаратів був вкрай низький – у Лікарні інтенсивного лікування Боярської міської ради (0,32%) та Броварській багатопрофільній клінічній лікарні (2,48%).
Крім того, у чотирьох лікарнях Київської області приймали пологи, не маючи договору з НСЗУ за відповідним пакетом, у тому числі в трьох з них робили кесареві розтини. Наталія Гусак пояснює, що відсутність пакета в ЗОЗ означає, що заклад не відповідає умовам договору, а отже не має необхідного обладнання чи досвіду лікарів для надання безпечної послуги відповідно до затверджених стандартів.
«Моніторинг – це стимул до змін. Його результати допомагають закладам усувати недоліки, налагоджувати маршрути пацієнтів, забезпечувати стандарти надання медичної допомоги. Наприклад, Київський обласний перинатальний центр після розірвання договору через порушення зробив роботу над помилками й тепер у повному обсязі надає безпечну й безоплатну медичну допомогу», – додала голова НСЗУ
Читайте також: У ліцеї Барашівської громади триває капітальний ремонт
Фото: Наталія Гусак, ілюстративне.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: