Ексклюзив
Церква Бориса і Гліба

16 Лис, 18:00

452

Московські священики масово переоформляють церкви Київщини на свої приватні структури

Настоятель московського патріархату відчужив приміщення церкви святих страстотерпців Бориса і Гліба, Вишгородського району, Київської області. Про це повідомляє Роман Титикало, депутат Київської обласної ради (КОР) від «Європейської Солідарності».

Як йдеться у повідомленні Романа Титикало, 30 червня 2023 року попередній настоятель Релігійної громади Денисенко Дмитро Андрійович (настоятель московського патріархату) у змові з БО «ФОНД ДУХОВНОГО ВІДРОДЖЕННЯ ГРОМАДЯН «ВИХОВАННЯ», без відповідних на те повноважень, відчужив та зареєстрував приміщення Церкви святих страстотерпців Бориса і Гліба за вказаним Благодійним фондом.

Двома тижнями раніше, 17 червня 2023 року відбулися Загальні збори релігійної громади церкви та громада вирішила змінити підлеглість Релігійної громади у канонічних та організаційних питаннях шляхом входу до складу релігійного об’єднання – Православної Церкви України. Однак попередньому настоятелю Релігійної громади Денисенко Дмитру Андрійовичу (настоятель московського патріархату) це рішення було не до вподоби.

У змові із Благодійною організацією настоятель московського патріархату зареєстрував приміщення за благодійним фондом. Однак не на довго, заявив депутат КОР Роман Титикало, адже він веде юридичну практику. Він приєднався до процесу відстоювання храму і скасування реєстрації та поверненню церкви Бориса і Гліба у м. Вишгород. Це стало можливим через задоволення скарги антирейдерською комісією Міністерства юстиції України!

Журналісти «Київщини 24/7» вирішили зв’язатися із Романом Титикало, аби дізнатися усі деталі незаконного відчуження церкви.

«Ми дізналися, що відповідні московські попи почали вимагати виселитися релігійну громаду через  благодійний фонд. Ми з єдиного реєстру дізналися, що відповідний храм відчужений. І я теж долучився, зібрав документи, зібрав інформацію та зробив адвокатські запити та підготував  відповідну скаргу, яку підписав настоятель, і подав її».

Зусиллями Романа та громади церкву у Вишгороді змогли відвоювати. Однак це не поодинокі випадки, а масове явище. Наразі така сама ситуація відбувається в Бородянці та Бучі. По Храму в Бородянці Мін’юст скасував реєстрацію речових прав на нерухоме майно. А по Бучі питання досі на розгляді.

Ми запитали Романа Титикало, чому ж так відбувається і хто має нести за це відповідальність?

«Я вважаю, що тут Мін’юст має займати більш таку категоричну позицію. Як на мене, в цій ситуації слід було карати нотаріуса, щоб іншим не кортіло. А Мін’юст цього не зробив. В цьому випадку цей об’єкт не просто був відчужений без дозволу органу охорони культурної спадщини, а є пряма заборона відчужувати після проведення  релігійних зборів. Відповідно, коли нотаріус здійснював таку реєстрацію, мав до цього ставитися значно уважніше».

Чи є наразі законодавчий вплив на представників московського патріархату, які бажають «відхапати» собі релігійні установи?

«Верховна Рада зараз має ухвалити відповідний закон про заборону  Московської церкви. І тоді, я думаю, що це питання взагалі комплексно і повністю буде вирішене. Але стоїть питання: яким чином витребовувати вилучене незаконним чином майно, яке продане, переоформлене на різні благодійні типу фонди  та ще якісь організації? Тут треба передбачити механізми в законодавстві».

Читайте також: Під час засідання виконавчого комітету Макарівської селищної ради ухвалили низку важливих рішень: деталі

Фото: Роман Титикало

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.