
24 Лип, 09:00
540
«Моє завдання – підсилити роботу команди», – новопризначена заступниця мера Бучі з гуманітарних питань Олександра Старкова
Нещодавно, у червні, у Бучі призначили нову заступницю міського голови з гуманітарних питань. Нею стала Олександра Старкова – генеральний секретар проєкту «Olympic Dreams», заслужена тренерка України, майстерка спорту України міжнародного класу, членкиня НОК України у Київській області.
Від початку повномасштабного вторгнення, Олександра Старкова разом із командою однодумців доклала значних зусиль для відновлення тренувань Олімпійського резерву Київщини. Цей крок дозволив багатьом юним спортсменам продовжити свою підготовку, всупереч складним обставинам. За свою діяльність Олександра Старкова отримала подяку від Міністерства молоді і спорту України «За вагомий особистий внесок і проявлений героїзм».
Журналісти «Київщини 24/7» поспілкувались з новопризначеною заступницею Бучанського міського голови Олександрою Старковою про проблемні питання у гуманітарній галузі міста Бучі, інклюзію та вплив повномасштабного вторгнення на гуманітарну сферу громади.
– Олександра Вікторівна, вітаємо Вас із призначенням на посаду заступниці міського голови Бучі з гуманітарних питань. Чи очікували, що Вас призначать на цю посаду?
– Дякую, я очікувала призначення, хоч і не знала остаточно чи воно буде. Адже спочатку Бучанський міський голова Анатолій Федорук запропонував мені цю посаду, – я погодилась. Після чого, мої документи подали на комісію, яка їх розглянула. І вже, на сесії Бучанської міської ради, депутати одноголосно підтримали мою кандидатуру на посаду заступниці міського голови з гуманітарних питань.
– Ви – титулована спортсменка та тренерка з дзюдо, а також членкиня НОК Київського обласного відділення. Багато років займались розвитком та популяризацією спорту серед молоді. Тепер Ви маєте нову посаду та сферу діяльності – як плануєте поєднувати надалі ці напрямки роботи?
– Наразі я повністю концентрую свою увагу на новій посаді, адже це потребує багато сил та наснаги. Я маю працювати на благо Бучанської громади, тому поєднувати ці сфери діяльності я не буду.
Так, дійсно, в минулому було багато зроблено. Зокрема, в масштабах Київської області, було проведено багато спортивних заходів, популяризувався здоровий рух. Але, на сьогодні, додаються й інші напрямки, тому свій фокус я триматиму виключно на них.
– До нового призначення, Ви були генеральним секретарем проєкту «Olympic Dreams». Розкажіть, Ви й надалі залишилися у цьому проєкті? І які здобутки за час Вашого перебування в «Olympic Dreams»: детальніше сам проєкт, скільки дітей вдавалось відправити на тренування до інших країн і які результати тренувальних програм?
– Міста Київської області із початком повномасштабного вторгнення росії опинилися в епіцентрі бойових дій. Протягом весни 2022 року окупанти вчинили колосальні руйнування житлового фонду та інфраструктури, зокрема й спортивної. В Ірпені було зруйновано 9 з 12 спортивних закладів та споруд, один заклад в Гостомелі та один – в Бучі. Всього на Київщині зруйновано понад 20 спортивних об’єктів. З цього й почалась історія проєкту «Olympic Dreams»…
У березні я проживала у Ворзелі, і зрозуміла, що спортсмени Київщини опинились під загрозою небезпеки для їхніх життів, оскільки території були окуповані. У той час про спорт не було й думок, а лише про безпеку.
Перше, що ми зробили з моїм чоловіком, Кареном Балаяном, – організували виїзд титулованих спортсменів з міст Ірпінь, Буча, Гостомель до Ізраїлю, де вони перебували 3 місяці. Їхнє перебування там стало поштовхом до спортивних результатів. Згодом, завдяки меценатам та однодумцям, створився проєкт «Olympic Dreams». Філософія проєкту полягає в тому, що спортсмени з постраждалих регіонів України, мають змогу підготуватись належним чином до змагань у дружніх нам країнах. На сьогодні завдяки проєкту «Olympic Dreams» вже понад 500 спортсменів мали змогу пройти підготовку до змагань у безпечних країнах. Результатом тренувальних програм проєкту є численні нагороди й наших дітей як на національному рівні, так і на міжнародних аренах.
Мені пощастило, що ми з чоловіком однодумці та працюємо в одній сфері, тому, я впевнена, що те, що я фізично не буду встигати, завжди зробить він.
– Наскільки новою для Вас буде сфера, яку Вам доручили? Які напрямки роботи та установи тепер входять до Вашої компетенції?
– Мені пощастило, що я увійшла до складу потужної команди. Буча – це прогресивне місто з постійними інноваціями. І, загалом, команда керівників міста Бучі та депутатський корпус йдуть в одному напрямку. Міський голова Бучі дуже досвідчений. І ми бачимо, наскільки місто процвітає, навіть після окупації та під час війни. Тому моє завдання зараз – не підвести свою команду та підсилювати ті напрямки, які я зможу підсилити.
У мою сферу діяльності входить напрямок з гуманітарних питань, зокрема спорт, освіта, культура, соцполітика. Наразі я ознайомлююсь з усіма аспектами та включаюсь у роботу.
– З яких кроків Ви починаєте свою діяльність на новій посаді? Чи вдалось Вам вже проаналізувати проблемні питання у гуманітарній галузі міста Бучі? Як Ви будете їх розвʼязувати?
– Перше, чим я зайнялась, – це аналіз проблематики. Мені вдалось проаналізувати проблеми, які є в громаді, і я розумію, де є якісь недоліки. Але, знову ж таки, на сьогодні з тим, що я ознайомилась, мені вже зрозуміло, що я перебуваю у команді професіоналів, тож якихось критичних опущень в гуманітарному напрямку немає у Бучанській громаді. Все працює завдяки керівникам відділів та управлінь, під керівництвом міського голови Бучі.
Першочергово, я розпочну працювати в напрямку, який мені відомий – це спорт. Зараз буде акцент на тому, щоб зробити спорт більш доступним та інклюзивним. Вже робиться для цього багато заходів, наприклад, працює програма «Активні парки – локації здорової України» (ред. – «Активні парки» – це навігаційна карта безплатних для населення рекреаційних занять в парках та скверах). Також буде висвітлювання багатьох подій, але все це згодом…
– Що Ви б кардинально змінили в гуманітарній сфері громади?
– Моє задання: не кардинально щось змінювати, а доповнити те, що є.
– Як вплинуло повномасштабне вторгнення на гуманітарну галузь у Бучанській громаді?
– Весь світ бачив, що відбувалось у Бучі. І ми знаємо стан населення після усіх звірств, які тут відбулись, але ми маємо триматись та відновлюватись. Я щаслива бачити, що місто не стоїть на місті, а розвивається з кожним днем, відновлюються школи, садочки, будинки.
Я, наприклад, на сьогодні, не бачила в Київській області таких шалених темпів відбудови, як у Бучі. Як от швидко відбудували Дитячо-юнацьку спортивну школу, яка була зруйнована окупантами навесні 2022 року. На облаштування школи посольство Тайваню виділило понад 18 мільйонів гривень. Діти, які заходили до цієї будівлі, були надзвичайно щасливі, і вони вже мають змогу тут займатись різними видами бойових мистецтв, зокрема, дзюдо, самбо та кунг-фу. Дуже приємно бачити, що зал настільки підготовлений та багатофункціональний. Також, крім відновлення самої школи з’явилися й нові об’єкти, а саме шаховий клуб та нова локація для відпочинку молоді. Крім того, поряд будують реабілітаційний центр. Жителі Бучанської громади бачать, що відбудова йде швидкими темпами. Багато роботи вже зроблено, і багато ще попереду.
– Ви згадали про інклюзію, цей термін донедавна вживали лише у вузьких професійних колах, але зараз громади намагаються розширювати доступність освіти, спорту, медицини для усіх. Тож які інклюзивні проєкти та ініціативи плануються та вже зроблені у Бучанській громаді?
– Ми намагаємось максимально підготувати кожне приміщення та створити всі умови для доступного, безпечного середовища. Та ж Дитячо-юнацька спортивна школа у Бучі повністю підлаштована під особливі потреби. Крім того, у Бучі на вулиці Вокзальній, поруч зі школою №5, за підтримки благодійників, облаштовують центр реабілітації дітей з інвалідністю. Заклад матиме три напрямки: центр раннього втручання, реабілітація та інклюзивно-ресурсний центр.
Також, один із закладів, який нині, в умовах війни, продовжує роботу з дітками, які мають особливі освітні потреби, – Бучанський ліцей №3. Тут навчаються ті, хто мають інтелектуальні, навчальні чи мовленнєві труднощі. На базі ліцею є ресурсна кімната – це спеціально облаштоване приміщення, де проводять групові психолого-педагогічні заняття для діток з особливими освітніми потребами.
У Бучі працює інклюзивна амбулаторія, яка облаштована згідно із потребами жителів громади, зокрема, людей з обмеженими фізичними можливостями. Також тут всі таблички та вказівники продубльовано шрифтом Брайля для осіб з порушеннями зору.
– Поділіться своїм баченням стратегії розвитку гуманітарної сфери?
– Моя стратегія полягає в тому, щоб підсилити команду Бучанської громади, разом удосконалюватись та рухатись в одному напрямку. Для мене головне – бути корисною та чути громаду. Я вірю у силу єдності, бо це те, що дає силу нашому народу рухатись вперед!
Авторка: Катерина Чабанюк.
Читайте також: Оборонні програми та підтримка військових у пріоритеті на Київщині, – в.о. голови Київської обласної ради Ярослав Добрянський
Фото: Олександра Старкова, з відкритих джерел, Бучанська міська рада.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: