20 Гру, 14:00

290

Михайло Федоров: Україна у найближчі місяці отримає ще понад 10 тисяч антен Starlink

Україна уклала угоду з корпорацією Space Exploration Technologies Corp. Ілона Маска про отримання тисяч додаткових антен Starlink для протидії російським повітряним атакам. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров в інтерв’ю Bloomberg.

«SpaceX і Маск швидко реагують на проблеми і допомагають нам», — сказав Федоров, додавши, що спілкувався з Маском безпосередньо. «Маск запевнив нас, що продовжуватиме підтримувати Україну. Коли у нас було потужне затемнення, я надіслав йому повідомлення того дня, і він миттєво відреагував і вже зробив деякі кроки. Він розуміє ситуацію».

Представник SpaceX не відповів на повідомлення про коментар.

Супутники SpaceX є частиною мережі Starlink, яка передає високошвидкісний Інтернет на антени на Землі.

Starlink відіграв важливу роль на початку війни в Україні, оскільки російські військові зосередилися на знищенні комунікацій. Антени Starlink дозволили українським військам підтримувати зв’язок, відбиваючи наступ Росії. Спочатку Маска вихваляли як героя.

Але Маск, головний виконавчий директор SpaceX, накликав на себе гнів українців у жовтні, коли він написав у Twitter, що Київ має залишатися нейтралітетним — очевидна пропозиція не приєднуватися до військових альянсів, таких як НАТО — і повинен поступитися територією Росії в обмін на мирну угоду.

За словами Федорова, з початку війни в лютому Україна отримала близько 22 тисяч антен Starlink.

«Альтернативи супутниковому зв’язку немає», – сказав Федоров.

Україна готується до найгіршого сценарію, за якого електроенергія, опалення, водопостачання та каналізація можуть бути відключені на кілька днів або навіть тижнів, якщо Росії вдасться ще більше знищити енергетичну інфраструктуру країни, заявила українська влада. Близько половини вже пошкоджено. Мобільні та інтернет-з’єднання також можуть бути значно обмежені в цьому випадку.

Антени Starlink потребують електроенергії, але їх можна живити від генераторів або блоків живлення.
Національний план дій у надзвичайних ситуаціях передбачає розгортання тисяч так званих «точок непереможності», місць, де українці могли б отримати безперебійний доступ до електроенергії, опалення та Інтернету, деякі з яких забезпечуються антенами Starlink.

«Ми готові прожити без електрики місяць, хоча б мати мобільний зв’язок і смс», — сказав Федоров. «Що стосується Інтернету, у нас є багато Starlinks, але ключовим моментом є те, що ми отримали згоду на ще одну поставку, яка буде використовуватися для стабілізації з’єднання в критичних ситуаціях».

Українські технологічні компанії є великим джерелом попиту на електроенергію . Технологія посідає друге місце серед галузей промисловості країни з точки зору отримання експортних доходів. Хоча їхні продажі продовжували щорічно зростати навіть під час війни, за словами Федорова, жовтень був першим місяцем, коли доходи впали на тлі відключень.

За його словами, ситуація стабілізувалася, оскільки компанії придбали антени та генератори Starlink і зараз виконують свої контракти.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.