
11 Січ, 20:21
200
На Київщині працюватиме 3 лінії з переробки будівельного сміття: деталі
На Київщині впроваджують пілотний проєкт з переробки відходів, які утворилися в результаті руйнувань при бойових діях. Про це повідомляє Київська обласна військова адміністрація.
«Переробка та утилізація відходів – важливий аспект відбудови. Адже в процесі демонтажу зруйнованого та відбудови об’єктів, кількість будівельного сміття постійно зростає. Маємо не просто позбутися цих відходів, а застосувати екологічний принцип до утилізації», – зазначив перший заступник голови КОВА Микола Бойко.
Відтепер в області працюватиме 3 лінії з переробки сміття. Для цього залучена спецтехніка, яку надає Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA).
За даними КОВА, наразі у столичному регіоні 32 майданчики, на яких зберігається будівельне сміття. Станом на сьогодні для переробки будівельних відходів Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) вже надало 30 одиниць спеціальної техніки. З її допомогою демонтуватимуть зруйновані об’єкти, а також перевозитимуть та утилізуватимуть будівельне сміття.
«Переробка та утилізація відходів – важливий аспект відбудови. Адже в процесі демонтажу зруйнованого та відбудови об’єктів, кількість будівельного сміття постійно зростає. Маємо не просто позбутися цих відходів, а застосувати екологічний принцип до утилізації. Сортувати, переробляти та повторно використовувати матеріал – це правильний підхід. Для цього в області будуть працювати 1 стаціонарна лінія переробки в Бородянці та 2 мобільні, які будуть проводити роботи в інших населених пунктах за потреби», – розповів Микола Бойко.
За його словами, наразі громади Київщини збирають інформацію про те, яка кількість такого сміття на їх територіях. Після цього буде сформовано графік роботи з сортування та утилізації. Зокрема, такі роботи будуть проведені в Бучі, Горенці, Бородянці, Ірпені та інших містах і селах Київської області, які зазнали значних руйнувань.
«Наразі вже відновлено повністю та частково зі збереженням функціонального призначення близько 16,6 тисячі об’єктів. Відбудова триває в рамках програми UNITED24, коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, обласних програм, урядової програми «єВідновлення » та за сприяння міжнародних організацій і фондів», – повідомляють у КОВА.
Нагадаємо, що у Київській області внаслідок російської агресії пошкоджено 28,8 тисячі об’єктів. Серед них близько 26 тисяч – це приватні та багатоповерхові житлові будинки. На багатьох об’єктах вже тривають роботи з відбудови, через що з’являється багато будівельних відходів. Їх потрібно правильно сортувати та утилізувати, щоб уникнути забруднення довкілля.
Читайте також: Конкурс з енергоефективності житлових будинків: у Києві приймання заявок від управителів продовжили до 1 лютого
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram–каналі.
Поділитися новиною: