
12 Вер, 17:49
1352
На Київщині – спалах Африканської чуми свиней: що робити?
В Обухівському районі Київщини встановлено 40-денні карантинні обмеження з моменту ліквідації вогнища захворювання на Африканську чуму свиней. Спалах захворювання було зафіксовано 5 вересня в селі Стайки Ржищівської міської територіальної громади – в особистому сільському господарстві підтвердився. Того ж дня і ліквідовано. Про це повідомляє Українська міська рада.
«Згідно з рішенням Обухівської районної Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, у межах Української міської територіальної громади до зони захисту віднесена територія мисливських угідь ТОВ «ТРИПІЛЬСЬКИЙ МИСЛИВЕЦЬ». До зони нагляду віднесені території: мисливські угіддя ТОВ «ТРИПІЛЬСЬКИЙ МИСЛИВЕЦЬ», свиногосподарства ФГ «НІНА» та населені пункти громади: село Верем’я, село Жуківці, село Трипілля, село Халеп’я, село Витачів.
Відповідно до затвердженого засіданням комісії Плану заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання африканської чуми свиней на території Обухівського району Київської області, в зоні нагляду визначено проведення попереджувальних заходів та встановлюються певні карантинні обмеження і заборони:
проводиться облік усього свинопоголів’я в господарствах усіх форм власності з
наступним посиленням спостереження за тваринами;
встановлюється заборона торгівлі на ринках живими свинями та продуктами із них,
крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційних
дозвіл, за наявності супровідних документів», – ідеться в повідомленні.
У природних умовах на африканську чуму свиней можуть занедужати як свійські, так і дикі свині будь-якого віку. Джерелом збудника інфекції є хворі тварини та вірусоносії. Здорові свині заражаються при спільному утриманні їх з інфікованими вірусоносіями. Збудник передається через корм, пасовища, транспортні засоби забруднені випорожненнями хворих тварин. Використання для корму незнезаражених харчових відходів також сприяє поширенню хвороби. Механічними переносниками вірусу можуть бути птахи, люди, домашні та дикі тварини (зокрема, гризуни), нашкірні паразити (деякі види кліщів, зоофільні мухи, воші), які контактували з хворими свинями та трупами тварин.
Осередками вірусу в природі є африканські дикі свині та кліщі роду орнітодорос.
Для людей вірус африканської чуми свиней є безпечним. Не зафіксовано випадків зараження людей цим вірусом. Але АЧС послаблює імунну систему людини і може стати збудником інших хвороб в організмі людини.
Після виявлення вірусу карантин встановлюється, передовсім, для того, щоб заражене м’ясо не потрапило на корм здоровим тваринам. Жорсткі обмеження на торгівлю м’ясною продукцією накладаються для того, щоб м’ясо не виходило з карантинного району. Заражене м’ясо можна вживати тільки на ранніх стадіях.
Наразі всім мешканцям району Виконавчий комітет Української міської ради рекомендує
Купувати м’ясо та м’ясні продукти тільки з наявними сертифікатами якості.
Піддавати м’ясо сильній термічній обробці (вірус гине від температури вище 37°С).
При перших ознаках хвороби у тварин телефонувати ветлікарю або на номер 101.
Нагадуємо: нещодавно ми повідомляли про те, що В Обухівському районі Київщини горіло несанкціоноване сміттєзвалище.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці й в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: