«Школа фізичного терапевта»

12 Сер, 15:12

365

На Київщині стартує соціальний проєкт «Школа фізичного терапевта»

У серпні на базі науково-практичного центру нейрореабілітації “НОДУС» розпочинає діяльність «Школа фізичного терапевта», яка має на меті підвищення кваліфікації фахівців в галузі нейрореабілітації травмованих захисників та цивільного населення. Проєкт реалізовується за підтримки компанії EPAM Україна та БФ «КРАН». Про це повідомляє IT Ukraine.

Над створенням проєкту працювали близько року. Перша пілотна група складатиметься з кількох десятків учасників з усієї країни, які пройдуть спеціальний відбір. Навчання для них буде безкоштовним і триватиме протягом місяця. Після завершення курсу вони повернуться до своїх медичних закладів, щоб надавати компетентну допомогу у складі міждисциплінарних команд лікарів. Серед викладачів – лікарі клініки «НОДУС», а також досвідчені практики з інших лікувальних закладів країни. Завдяки використанню  напрацювань центру та передових світових методик “Школа фізичного терапевта” покращить ситуацію з доступністю до лікування нейротравм саме в Україні. За рік планують підготувати до 200 фахівців, кожен з яких зможе працювати в середньому з 10 травмованими пацієнтами.

Лікування нейротравм – складне і довготривале. Воно  відбувається за індивідуальними програмами. Тому, щоб скоротити реабілітаційний маршрут пацієнта, важливо, щоб їх розробляли фахові експерти. І ми працюємо над тим, щоб таких в Україні ставало більше,

– говорить Олександр Кулик, доктор медичних наук, Заслужений лікар України, директор НПЦНР “НОДУС” та  керівник «Школи фізичних терапевтів».

З 2014 року завдяки сучасним технологіям і своєму досвіду роботи із складними травмами та пошкодженнями у клініці «НОДУС» допомогли відновитися більше 460 пацієнтам. В рамках проєкту “Школа фізичних терапевтів”  відбудеться  передача  напрацювань усім охочим фізичним терапевтам, які готові підвищити рівень своєї професійності у цьому напрямку. Зареєструватися на навчання можна за посиланням.

З моменту заснування центру «NODUS», його підтримували  багато різних компаній та фізичних осіб. Однак найбільш потужно він запрацював з 2017 року з появою системної допомоги з боку, БФ «КРАН», а згодом і компанії EPAM Україна. Співпраця вплинула не тільки на кількість відновлених пацієнтів, яким вдалося надати спеціалізовану нейрореабілітаційну допомогу, а й на розвиток галузі в цілому. Відтак ідеї та підходи центру вдало впроваджуються в закладах державного сектору.

EPAM допомагає країні з перших днів повномасштабного вторгнення. Ми передаємо захисникам необхідне – від евакуаційних автомобілів до наплічників парамедиків. Але не менш важлива потреба в адаптації ветеранів та нейрореабілітації. Саме тому ми підтримуємо старт “Школи фізичного терапевта” як фінансово, технічно, так і експертно, беручи участь в розробці відповідних цифрових рішень. Ця ініціатива є частиною комплексної програми EPAM з адаптації ветеранів “Повернути Героїв у стрій”,

– коментує Наталя Колядко, директорка з розвитку талантів в EPAM Україна.

Напрям нейрореабілітації – найскладніший, люди буквально вчаться знову говорити, рухатися, – жити. Раді, що завдяки передовим технологіям та спільними зусиллями бізнесу та громади вдалося допомогти безкоштовно відновитися сотням військовим.

– додає Інна Данченко, керівниця фонду «КРАН»

Сьогодні в Україні  сотні захисників, які проходять спеціальну нейрореабілітацію, і сотні чекають на таку можливість. Як підтримати програми нейрореабілітації та допомогти захисникам  швидше відновитися – можна дізнатися на сторінці БФ “КРАН” за посиланням.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці та в Telegram-каналі.