
12 Тра, 18:00
103
На Київщині впроваджують альтернативні моделі дошкільної освіти: стартували перші ініціативи
У громадах Київської області, де відсутні дитячі садки або існує гострий дефіцит місць у них, стартував проєкт зі створення нових форматів дошкільної освіти. Про це повідомили в Київській обласній військовій адміністрації.
Ініціатива реалізується в межах нового Закону України «Про дошкільну освіту» та має на меті забезпечити дітям віком від 3 місяців до 6 років рівний доступ до якісних освітніх послуг.
Проєкт втілюється Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація працівників дошкільної освіти» за підтримки ЮНІСЕФ і фінансової допомоги від Німецького державного банку розвитку (KfW).
До пілотного етапу долучилися п’ять територіальних громад Київщини: Бучанська, Іванківська, Великодимерська, Димерська та Гостомельська. Кожна громада адаптувала модель дошкільної освіти відповідно до локальних потреб і можливостей.
У травні свою діяльність розпочнуть два Центри педагогічного партнерства — у Великодимерській та Димерській громадах. Уже подано 16 заяв на зарахування. Центри будуть відкриті для дітей від народження до 3 років. Малюки разом із одним із батьків відвідуватимуть заняття до 4 годин на тиждень. Формат передбачає активну участь дорослих у навчальному процесі, що сприяє не лише розвитку дитини, а й формуванню міцного емоційного зв’язку в родині.
«У разі потреби батьки зможуть тимчасово залишити дитину під наглядом педагогів, які пройшли спеціальне навчання з психологічної підтримки, запобігання насильству та дотримання принципів гендерної рівності. Заняття планують проводити у гнучкому графіку — у тому числі у вихідні та вечорами», — йдеться в повідомленні.
В Іванківській громаді вже функціонує родинний садочок короткотривалого перебування для малюків до 3 років. Наразі його відвідує п’ятеро дітей. Освітній процес забезпечує кваліфікована педагогиня, призначена місцевим відділом освіти. Вона пройшла комплексну підготовку з дошкільної педагогіки, супроводу дітей та батьків, а також захисту дітей від насильства.
У Бучанській громаді, на базі дитячого садка № 3 «Козачок», відкрили різновікову групу, де зараз навчаються 26 дітей, які раніше очікували в черзі на місце. Педагогічна команда подбала про безпечний простір, адаптований розпорядок дня і захопливі освітні активності.
У Гостомелі, де під час бойових дій у 2022 році було зруйновано дошкільні заклади, створюється мобільний дитсадок. Для нього вже визначено приміщення, яке наразі облаштовують. Розклад його роботи буде адаптований до потреб місцевих родин. До роботи залучать педагогів, які втратили робочі місця внаслідок руйнування садків.
«Мета впровадження альтернативних форматів — забезпечити кожній дитині можливість отримати якісну дошкільну освіту незалежно від місця проживання. Уже влітку команда проєкту планує відкрити ще дві альтернативні освітні локації», — додали в КОВА.
Читайте також: У Києві завершили роботи з ліквідації наслідків російського обстрілу
Фото: КОВА
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: