
28 Січ, 09:21
258
На місці Київської птахофабрики пропонують побудувати містечко площею 100 га
Територію Київської птахофабрики, що розташована між столицею та Броварами, можуть віддати під забудову. Там планують звести новий житловий комплекс площею близько 100 гектарів. Про плани із забудови Київської птахофабрики повідомив начальник Управління транспортної інфраструктури «Київгенплану» Олексій Шаповалов під час презентації транспортного моделювання детального плану території «Промислового району вздовж Броварського проспекту».
У презентації він показав візуалізацію запланованої забудови птахофабрики, яку розробила одна з дуже відомих архітектурних майстерень. Судячи з візуалізації, там планують звести ціле нове містечко.
Поки деталей щодо нового проєкту небагато. Невідомо ані хто буде забудовником, ані скільки та що саме будуватимуть. З візуалізації видно, що це — кілька кварталів забудови різної поверховості. Ймовірно, окрім житлових будинків, також буде й інша інфраструктура.
Голова ГО «Рада з урбаністики Києва» Віталій Селик зазначає, що площа нового ЖК буде вдвічі більшою за площу одного з найбільших житлових комплексів столиці «Комфорт Таун», де зараз проживає близько 20 тисяч людей. Це буде ціле містечко, що займатиме майже 100 гектарів або ж один квадратний кілометр. А оселитися там потенційно зможуть 40-50 тисяч мешканців.
«Це майже половина населення Броварів. Або, за площею та населенням, цей новий масив можна порівняти з Русанівкою», — розповів Віталій Селик
Він зазначає, що сама ідея прибрати птахофабрику з меж Києва звучить раціонально, оскільки підприємство займає велику площу, а працює там дуже мало людей. До того ж від птахофабрики розноситься неприємний запах.
За оцінками Селика, зведення нового ЖК можуть розпочати як мінімум через два роки. Потрібно завершити розробку ДПТ та затвердити його, змінити цільове призначення землі, ухвалити проєкт у Київраді тощо.
Нагадаємо, що Київська птахофабрика була заснована в 1956 році. За часів незалежності підприємство кілька разів перепродавали. Зараз воно продовжує працювати, випускаючи курятину та яйця під торгівельною маркою «Від доброї курки».
Читайте також: У Ніжиловицькій гімназії відкрили сучасний клас безпеки
Фото: з відкритих джерел
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: