Ексклюзив
«На ремонт та будівництво укриттів на Київщині передбачено 171 млн. грн», - інтерв’ю з новообраним головою фракції «Слуга Народу» в КОР Вадимом Геращенком

14 Тра, 09:45

198

«На ремонт та будівництво укриттів на Київщині передбачено 171 млн грн»: інтерв’ю з новим головою фракції «Слуга Народу» в КОР Вадимом Геращенком

З моменту перемоги у другому турі президентських виборів Володимира Зеленського, якого підтримувала політична партія «Слуга Народу», увага громадян та ЗМІ була прикута до рішень, пропозицій та скандалів депутатів-слуг. Також українці цікавились і кадровими змінами СН, як на державному рівні, так і на місцях.

У квітні 2024 року на засіданні фракції політичної партії «Слуга Народу» в Київській обласній раді депутати ухвалили рішення замінити голову фракції Олександра Поляруша. На посаду голови фракції політичної партії «Слуга Народу» в Київській обласній раді обрали Вадима Геращенка.

Журналісти «Київщина 24/7» поспілкувались з новообраним головою фракції «Слуга Народу» в КОР Вадимом Геращенком. Він розповів, які зараз є проблеми у громадах Київщини, що потребують термінового вирішення, які визначив основні напрямки роботи у Київському регіоні та чи дійсно соціальна та культурна сфера відійшли на другий план у фінансуванні через великі витрати на відбудову Київщини.

ДОВІДКА:

  • Вадим Геращенко народився 9 березня 1971 року у місті Одеса.
  • Здобув освіту в Одеському інституті внутрішніх справ за спеціальністю «Правознавство».
  • Закінчив факультет перепідготовки кадрів Одеського державного економічного університету. Отримав кваліфікацію економіста.
  • Вадим Геращенко генеральний директор компанії «Альянс краси». У 2020 році став депутатом Київської обласної ради.
  • З 16 квітня 2024 року Вадим Геращенко став головою фракції політичної партії «Слуга Народу» в Київській обласній раді.

–       Вадиме Олексійовичу, як Ви особисто сприймаєте своє обрання на посаду  голови фракції «Слуга Народу» в Київській обласній раді?

–       Вдячний усім колегам за довіру та активне залучення до розв’язання нагальних проблем Київщини. Упевнений, що разом ми зробимо більше.

–       Які основні пріоритети діяльності Ви визначили для себе як для депутата КОР та як голови постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, промисловості та торгівлі? Що вдалося реалізувати?

–       Враховуючи реалії сьогодення, пріоритетом є питання обороноздатності, захисту населення, підтримки наших військових та відновлення економіки Київського регіону. Усі ці напрями ми крок за кроком реалізовуємо у низці обласних програм. Велику увагу, звісно, приділяємо відновленню житла, яке було знищено окупантами. За два роки нам вдалося відновити 17 тис. із 29 тис. об’єктів, і ми активно продовжуємо працювати у цьому напрямку.

–       Які зараз є глобальні проблеми  у громадах Київщини, що потребують негайного вирішення?

–       Важко узагальнити. У кожної з громад є свої певні питання, які потребують нагального вирішення.  Наприклад, для громад Бучанського району, який входить до мого округу, і які найбільше постраждали від російського окупанта, важливими є питаннявідновлення житла, відбудови освітніх та медичних закладів, мостів та доріг.І завдяки співпраці на рівні держави, області, міста, підтримці наших міжнародних партнерів та меценатів, ми активно рухаємося у розв’язання цих проблем.

Можу сказати, що наразі актуальним для всіх громад є безпекове питання, тобто тема укриттів. Облаштування наявних та будівництво нових укриттів потребує певного часу та фінансування. Для цього у Київській обласній раді цього року була створена тимчасова комісія з питань перевірки укриттів на території Київської області. За перший квартал було оглянуто вже 58 укриттів у різних територіальних громадах. Після таких перевірок представники комісії представили свої висновки та зауваження. Деякі укриття знаходяться в належному стані, а деякі все ж не готові сховати людей від небезпеки. Тож громади активно працюють над цією проблемою.

Цього року на ремонт і нове будівництво укриттів з обласного бюджету передбачили 171 млн грн. Ми також вдячні міжнародним організаціям та меценатам, які долучаються до цього процесу.

–       Вас обрали головою фракції політичної партії «Слуга Народу» в Київській обласній раді. Це велика відповідальність і треба не тільки завоювати довіру людей своїми діями, а й не спаплюжити свою репутацію. Як збираєтесь це робити? 

–       Довіру від людей я отримав ще у 2020 році, коли мене було обрано депутатом. За всі роки свого життя й політичної діяльності зокрема, не вчиняв жодних дій, які б якось негативно впливали на мою репутацію. Тому просто продовжуватиму працювати, як працював і до цього. Статус голови фракції не змінив вектор моєї роботи, лише додав певної відповідальності перед моїми колегами та жителями Київщини, зокрема.

– Які основні напрямки роботи у Київському регіоні Ви вже визначили?

– Наразі у Київському регіоні в пріоритеті три напрямки – безпековий, відновлення й відбудова житла, а також соціальний блок. Звісно, сюди можна додати й підтримку наших військових – це досить важливий напрямок нашої роботи, адже ми розуміємо, кому сьогодні завдячуємо можливістю жити й працювати у рідній країні.

Не варто забувати й про відновлення економіки регіону. Бізнес, особливо малий та середній, сьогодні потребує підтримки з боку як держави в цілому, так і місцевої влади.  Саме підприємництво є однією з ключових рушійних сил економічного відновлення Київщини.

Загалом, роботи в регіоні вдосталь, тому активно працюємо за усіма напрямками.

– Які пропозиції представники фракції Слуга народу готують на розгляд Київської обласної ради, щоб покращити життя людей в регіоні? 

– Напрацьовуємо дане питання. Краще ділитися досягненнями, ніж планами.

– Як Ви гадаєте, чи дійсно соціальна та культурна сфера відійшли на другий план у фінансуванні через великі витрати на відбудову Київщини? 

– Не можу погодитися з цим твердженням. Цим сферам приділяється не менше уваги, ніж до війни. Підтвердженням цьому є низка затверджених обласних цільових програм, таких як «Турбота», «Програма розвитку системи освіти Київської області на 2022-2026 роки», «Програма соціальної підтримки в Київській області Захисників та Захисниць України, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2024-2025 роки», «Комплексна програма розвитку культури Київської області на 2024-2026 роки», «Програма підтримки сім’ї та дітей у Київській області до 2027 року»… І це, що я назвав, це лише частина з усіх програм. Досить велика частина бюджетних коштів направлена на утримання установ соціально-культурної сфери та соціального захисту населення. Тому увага до цих сфер є максимальною. Адже розвиток громад Київщини залежить від ступеня захищеності населення області, його безпечної життєдіяльності. А соціальна сфера взагалі вважається однією з найважливіших сфер функціонування суспільства.

– На цей рік КОР ухвалила 40 обласних цільових програм, 12 з них – нові. Це і «Турбота», «Власний дім», «Нова оселя», «Здоров’я Київщини», програми підтримки ВПО та підтримки захисників і захисниць, Програма організації територіальної оборони у Київській області на 2022-2024 роки, «Молодь Київщини», «Цифрова Київщина», «Безпечна Київщина», «Відновлення приватних будинків»… Тобто, від допомоги військовим – до відновлення житла. Як йде реалізація цих програм?

– Ми перетнули лише перший квартал у реалізації обласних програм, тому робити якісь остаточні висновки ще зарано. Однак можу сказати, що робота триває на повну. Профільні департаменти КОДА активно працюють над їх виконанням, звітуються перед депутатами про перебіг роботи… Загалом реалізація даних програм триває запланованим курсом.

– У березні цього року депутати КОР вирішили зачитувати прізвища тих обранців, які без поважних причин та попередження не з’являються на засідання. Чи почали реалізовувати це рішення? І чи допоможе воно у боротьбі з депутатським «прогульництвом»?

– Після погодження даного рішення, депутатський корпус ще не збирався на заплановану сесію. Найближчої сесії ми за потреби втілимо ухвалені зміни в життя, якщо, звісно, депутати будуть відсутні без поважних на те причин.

В.о. голови Київської обласної ради Ярослав Добрянський в інтерв’ю «Київщині 24/7» зазначив, що в умовах війни депутати області почали ще краще та ефективніше працювати, адже немає часу на «політиканство». Чи погоджуєтеся Ви з цим? Який вплив війни на роботу КОР Ви бачите?

– Війна не залишила депутатам часу на будь-які суперечки. Перед нами стоять важливі завдання, які стосуються життя та розвитку як усього Київського регіону, так і держави в цілому. Ми повинні працювати швидко, злагоджено та ефективно. Приймаючи важливі рішення для області, ми не маємо права на помилку. Тому, звісно, робота пришвидшилась.

 – Назвіть, будь ласка, п’ять головних завдань, які ставите перед собою як очільник фракції політичної партії «Слуга Народу» в Київській обласній раді?

– Доречно буде відповісти на дане питання трохи згодом, коли з’являться перші результати моєї роботи на посаді Голови фракції. Наразі напрацьовую необхідну інформацію.

Авторка: Іванна Гончар

Читайте також: Під час великої війни в Україні стрімко зростає рівень шахрайства: як не потрапити у фінансове рабство?

Фото: Вадим Геращенко

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.