Національному музею історії України повернули унікальну плиту доби Русі, яку зловмисники хотіли продати на інтернет-аукціоні

28 Бер, 14:26

203

Національному музею історії України повернули унікальну плиту доби Русі, яку хотіли продати на інтернет-аукціоні

27 березня у Національному музеї історії України відбулася презентація рельєфу із зображенням святого Дмитра часів Русі, яке 2 роки перебувало на інтернет-аукціоні. Про це повідомляє Національний музей історії України.

На презентації були присутні т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв та Генеральний прокурор України Андрій Костін.

«Ми втрачаємо об’єкти не лише через природні фактори – їх знищують, вивозять, викрадають. На жаль, це робить не тільки держава-агресор на окупованих територіях: окремі громадяни України нехтують законами та громадянським обов’язком, позбавляючи цілу націю свого історичного минулого і спадку, який є основою для формування нашої культурної бази, заради власної наживи. Однак сьогодні ми з вами стали свідками утвердження справедливості: завдяки успішній співпраці музейників і правоохоронців унікальний артефакт повернувся додому», — коментує Генпрокурор Ростислав Карандєєв.

Зазначається, що повернута в музей кам’яна плита має вагу 60 кг і вона прикрашала фасад невідомої білокам’яної церкви, зведеної у межах Галицько-Волинської землі у другій половині 12 – першій половині 13 століття.

Генпрокурор повідомив, що відстеження кам’яної плити, яку фахівці побачили на інтернет-аукціоні, тривало два роки. Зрештою Луцька окружна прокуратура Волинської області зупинила продаж пам’ятки.

Нині триває процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного привласнення особою знайденого чи такого, що випадково опинилося у неї чужого майна або скарбу, які мають особливу історичну, наукову, художню чи культурну цінність. Покарання за статтею передбачає арешт на строк до шести місяців, штраф або виправні роботи.

Читайте також: Мешканець Києва зі спільницею «заробляли» понад 12 млн грн на постачанні кокаїну з Нідерландів до України

Фото: Національний музей історії України

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.