КМДА

25 Січ, 13:57

224

Нацполіція розслідує обставини привласнення комунальної будівлі у Києві

Столичні правоохоронці вивчають факти можливих порушень законодавства при здійсненні приватизації комунальної будівлі на просп. Академіка Глушкова, 1, літ. 65. За інформацією Нацполіції, посадовці Департаменту комунальної власності КМДА незаконно здійснили відчуження даного об’єкту, дозволивши зробити це в обхід аукціону в системі Prozorro.Продажі. Про це стало відомо з кримінальної справи № 760/295/24.

Як стало відомо, причетними до цієї справи можуть бути депутати Київради від «Європейської солідарності» Володимир Прокопів, Людмила Ковалевська та Ольга Чайка – саме вони мають пряме або опосередковане відношення до благодійної організації, яка була орендарем цієї будівлі та надалі приватизували її, і  ТОВ «Паркпоінт», якому вона належить наразі.

Відповідне слідство здійснюється в рамках кримінального провадження №42023102090000175, яке було відкрито Солом’янським управлінням Нацполіції Києва ще 14 вересня 2023 року. Попередньо фігурантам цієї справи інкримінується вчинення злочинів, передбачених чотирма статтями Кримінального кодексу (КК) України:

  • ч. 5 ст. 191 – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, якщо вони вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою;
  • ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 – пособництво у вчиненні вищезазначеного правопорушення;
  • ч. 2 ст. 364 – зловживання владою або службовим становищем, якщо воно спричинило тяжкі наслідки;
  • ч. 2 ст. 367 – службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки.

В рамках цієї справи слідчі вже встановили, що чиновники вищезгаданого структурного підрозділу столичної мерії зловживали службовим становищем «шляхом підготовки та підписання документів про передачу нерухомого майна територіальної громади Києва в оренду, затвердження виконаних невід’ємних поліпшень або викупу орендарем такого  майна за заниженою вартістю, що у свою чергу спричиняє ненадходження до бюджету міста коштів в особливо великих розмірах».

Тобто, йдеться про те, що орендарі комунального майна здійснюють різні ремонтні роботи в будівлях та приміщеннях, але в документах, ймовірно, відображаються завищені суми стосовно вартості таких робіт. Відповідно, це дозволяє орендарям платити менше коштів до міського бюджету при викупі цих об’єктів. І при цьому, здійснення цих невід’ємних поліпшень дозволяє приватизувати комунальні будівлі та приміщення на позаконкурентних засадах – без безпосередньої участі в аукціонах в системі Prozorro.Продажі.

10 січня 2024 року Солом’янський районний суд Києва за клопотанням Солом’янської окружної прокуратури наклав арешт на вказаний об’єкт. Це було зроблено для того, щоб під час слідства його власник – ТОВ «Паркпоінт» – не міг продати цю будівлю, закласти її в іпотеку тощо.

Читайте також: ​До 12 років позбавлення волі засуджено мешканця Київщини, який намагався вбити 5-річного пасинка

Фото: «Київщина 24/7»

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.