Надавали нелегальні фінансові послуги через дропів: у Києві викрили мережу процесингових центрів з обігом 5 млн грн на добу

11 Бер, 07:44

868

Надавали нелегальні фінансові послуги: у Києві викрили мережу процесингових центрів з обігом 5 млн грн на добу

Детективи Головного підрозділу детективів БЕБ України, на основі даних, отриманих від аналітиків БЕБ, за сприяння Національного банку України викрили групу осіб, які організували діяльність нелегальних процесингових центрів. Про це повідомили в БЕБ.

Офіси, які надавали нелегальні фінансові послуги працювали у Києві, Харкові, Одесі, Житомирі, Кременчуці та Кривому Розі. Їх добовий обіг міг сягати 5 млн грн оборотних безготівкових коштів із використанням карткових рахунків дропів.

Слідством встановлено, що фігуранти організували схему автоматизованого поповнення ігрових рахунків гравців онлайн-казино через р2р перекази на карткові рахунки дропів.

На рахунках дропів акумулювалось до 150 000 грн на місяць, і за одну транзакцію на рахунки зараховували від 500 до 30 000 грн. Оператори могли контролювати до 450 рахунків з одного мобільного пристрою та обробляти до 5 млн грн оборотних коштів щодня.

«Зловмисники встановлювали додатки онлайн-банкінгу, месенджери й віртуальні приватні мережі (VPN), використовували віддалений доступ та маскування маршрутів фінансових транзакцій. Переважно банківські рахунки буди відкриті в «Монобанк», «А-Банк», «ПУМБ», «Іzibank», «Восток-банк», «Глобус банк», «Sense Bank», «Кредобанк», «МТБ Банк», «Приватбанк», «ОТПбанк», «Укргазбанк». IP-адреси, з яких відбувалося з’єднання з мережею інтернет, у більшості випадків належали турецьким провайдерам», — йдеться в повідомленні.

Крім того, група також займалась легалізацією коштів, отриманих від азартних ігор, перераховуючи їх на рахунки підконтрольних підприємців, а також купуючи криптовалюту. Для цього залучали фізичних осіб, які надавали свої дані для відкриття рахунків, а в результаті було встановлено близько 4 тисяч осіб, чиї рахунки використовувались без їх відома.

Детективи провели обшуки в офісах та за місцями проживання фігурантів у Києві, Коцюбинському, Житомирі, Кривому Розі, Одесі, Кременчуці, Харкові, а також у Житомирській та Полтавській областях.

Під час обшуків було вилучено близько 400 мобільних пристроїв, 50 одиниць комп’ютерної техніки, близько 5 тисяч сім-карт мобільних операторів, 500 банківських карток фізичних осіб дропів, а також заяви на відкриття банківських рахунків.

Спільно з Національним банком України було виявлено карткові рахунки дропів і підозрілі транзакції. Завдяки взаємодії НБУ та БЕБ, також були встановлені осередки, де розміщувалися мобільні термінали для ухилення від податків та легалізації коштів.

«Наразі триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 203-2 «Незаконна діяльність з організації або проведення азартних ігор, лотерей», ч. 3 ст. 212 «Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів)», ч. 3 ст. 209 «Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом»», — додали в БЕБ.

Читайте також: У Києві та області викрили шахрайський кол-центр, який ошукав підприємців на 7,5 млн гривень

Фото: БЕБ

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.