Як річка Ірпінь двічі рятувала Київ від рук загарбників?

15 Січ, 09:24

144

Надійний щит: як річка Ірпінь двічі рятувала Київ від рук загарбників?

У липні 1941-го року від Житомира на Київ просувалась 13-та танкова німецька дивізія. Наступ провалився, бо до Другої світової війни тут створили першу лінію оборони Києва. Количастини дивізії вийшли до річки Ірпінь, вони застрягли в болотистій долині й були знищені артилерією. Про це розповідає The Village Україна.

Крім того, за часів стародавньої Русі ця річка вже захищала Київ від нападів половців і печенігів. Засновники Києва добре прорахували розташування міста з оборонної точки зору, бо праворуч місто захищене річкою Стугна, ліворуч – Ірпенем, зі сходу – Дніпро, а далі на заході — Змієвими валами.

Визначальну роль річка Ірпінь зіграла й в обороні Києва в березні 2022-го.

Тоді українські військові підірвали мости через Ірпінь, щоби не пустити ворожу техніку до столиці. Вибухом пошкодили дамбу в районі села Демидів, тоді вода з Київського водосховища потекла в долину річки Ірпінь, і росіяни, які йшли з району Чорнобильської зони, разом із технікою опинилися перед залитою водою заплавою.

Сьогодні Київська обласна рада створила знаковий ландшафтний заказник «Ріка-Герой Ірпінь» в Бучанській громаді на Київщині. Під охорону взяли фрагмент річки Ірпінь завдовжки 8,5 км із берегами по 20 м, площа заказника 55 га.

Читайте також: У Броварах маломобільні переселенці з Луганщини отримуватимуть гумдопомогу адресно: деталі

Фото: The Village Україна

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.