
18 Жов, 08:59
188
Не сплатили до бюджету Києва 200 млн грн: екологи звинувачують Київраду у корупції
Забудовники з ТОВ «Галерна затока» не заплатили до бюджету Києва 200 млн гривень. Про це повідомляє Київський еколого-культурний центр.
Історія починається ще з часів правління Черновецького. Тоді 1 жовтня 2007 року Київська міська рада прийняла рішення N 434/3268, яким передала в оренду ТОВ «Галерна затока» сорок гектарів в районі Галерної затоки (острів Галерний та частина урочища Покал).
Рішення господарського суду м. Києва від 06.10.08 було залишено у силі Постановою Вищого господарського суду України від 19.05.2010 у справі №17/354 та договір оренди визнано укладеним.
Тобто, з 19.05.2010 року рішення суду набуло чинності, а відповідно у орендаря, ТОВ «Галерна затока», виник обов’язок сплачувати орендну плату.
За всі 13 років ТОВ «Галерна затока» мало б сплатити до Київського бюджету близько 200 мільйонів гривень. Але, як випливає з листа податкових органів ТОВ «Галерна затока», за всі ці роки не сплатила до Київського бюджету жодної гривні.
Але і це ще не все. Забудовники противляться створенню там заказника «Ліс орхідей», який лобіює відома депутат Київради Ксенія Семенова й екологічні організації «Екозагін» та КЕКЦ.
«Забудовники за допомогою оплаченого троля Глеби організовують платне цькування екологів у ЗМІ, а також за допомогою члена Екологічної комісії Київради депутатки Лимар, яка, очевидно, перебуває у них на служінні, саботують створення заказника «Ліс орхідей». Водночас створення заказника «Ліс орхідей» підтримувало Міністерств довкілля України, Департамент захисту довкілля КМДА. Також його створення підтримала петиція киян, яка набрала потрібні 6 тис. голосів», – йдеться у повідомленні.
Тому Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) звернувся до правоохоронних органів, щоб вони перевірили несплату ТОВ «Галерна затока» 200 млн гривень до бюджету Києва, а також антиекологічну лобістську діяльність для забудовників з боку конкретних представників депутатського корпусу.
Читайте також: Столична влада намагається врятувати старовинний Прибутковий будинок на Хрещатику
Фото: Київський еколого-культурний центр
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook – сторінці і в Telegram – каналі.
Поділитися новиною: