24 Жов, 17:05

757

Німецький бізнесмен розповів про плани щодо реконструкції Житнього ринку у Києві

Реконструкція Житнього ринку у столиці мала розпочатися у 2020 році і тривати щонайменше два роки, на цей час приміщення планували закрити. Проте в липні 2021 року КМДА повідомила про намір здати частину приміщення в оренду приватним власникам – за умови, що продуктовий ринок на першому поверсі залишиться. Конкурс на аукціоні Prozorro відбувся в квітні, його переможцем стала компанія, пов’язана з Tarantino Family.

19 вересня співвласник київської ресторанної компанії Tarantino Family (Murakami, «Руккола», «Буффаліно», «Хачапурі та вино», La Fontana) Дмитро Федотенков та його партнер Сергій Макаренко вийшли з бізнесу та передали керування закладами німецькому підприємцю Флоріану Боллену.

Журналісти The Village запитали у Флоріана Боллена, які в нього плани на Житній ринок.

Tarantino Family не так давно відповідав за реконструкцію кінотеатру «Зоряний». Вони реконструювали будівлю, відкривши на першому поверсі ресторан [La Fontana], а на верхніх поверхах – бізнес-центр. Чи є це референсом майбутнього проєкту оновлення Житнього ринку?

Я не маю цих деталей, мушу визнати. Але звучить, що це щось дуже схоже.

Що ми зробимо: ми збережемо ринок, його первісний характер і цей аспект залучення спільноти. А тоді ми додамо елементи фудхолу та оновимо зовнішній простір, включно із садом. Ми перетворимо ринок на місце, де люди будуть хотіти проводити свій час. Починаючи від кави зранку і до обіду, увечері тут будуть вечері, люди будуть приходити до нас, проводити час під живу музику та диджеїв, будуть тут закохуватися. Ми також створимо куточок для дітей. Це буде рай на цілий день.

Візуалізація оновленого простору Житнього ринку

Візуалізація оновленого простору Житнього ринку

Як референси ви визначали ринки Мадрида й Лісабона.

Так, але, приміром, [фудхоли] Time Out – це винятково про їжу. І цього недостатньо, як на мене. Людям потрібно щось більше, ніж просто їжа. Люди хочуть залишатися в таких місцях довше, ми хочемо, щоб вони насолоджувалися там культурою, насолоджувалися одне одним. Тож ми маємо на увазі багатовимірну версію фудмаркетів – фудмаркет версії 2.0, якщо хочете. У нас буде, певно, орієнтовно 20 кухонь, із яких можна буде обрати.

Це модель фудхолу…

Я б не називав це фудхолом, бо це завжди звучить жахливо. [сміється] Це простір для людей, де також є чудова їжа.

І ви також розповідали про те, що ви орендуєте лише другий поверх ринку.

Ми дуже хочемо зберегти перший поверх, лише покращивши його і зробивши його живішим. Це серце ринку, і ми хочемо його зберегти.

Але на другому поверсі дуже багато невикористаного місця, чимало простору також на подвір’ї. Тож ми хочемо відкрити ринок, щоби в ньому був певний елемент подорожі, щоб він не був одновимірним.

Але це принциповий момент – ринок повинен продовжити роботу як ринок?

Саме так. Ідея полягає в тому, щоб покращити його, щоб це місце стало ще більш привабливим та успішним.

Ви також згадували, що співпрацюєте на цьому проєкті з адміністрацією ринку та міською владою Києва. Що саме передбачає ця співпраця?

Ми зустрілися з ними, я думаю, у нас немає непорозумінь. Ринок можна зробити кращим, ми всі можемо зробити більше. Адміністрація буде невіддільною частиною керівництва ринком, у них буде багато впливу на процес. Для нас це дуже важливо, оскільки ми працюємо в різних країнах і завжди заручаємося місцевою підтримкою.

Угода про оренду частини простору Житнього ринку була фіналізована у квітні [на аукціоні Prozorro], чи не так?

Так.

Чи можете ви підтвердити, що вартість оренди складає мільйон гривень на місяць?

Я не хочу вдаватися в деталі угоди, але вся інформація є на Prozorro.

Фото Анни Бобирєвої для The Village Україна

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.