
21 Кві, 12:00
376
Новий закон про мобілізацію: в чому відмінність вимоги ТЦК та повістки
З 18 травня 2024 року в Україні набуде чинності новий закон про мобілізацію, який оновлює правила вручення повісток та запроваджує новий документ — вимогу ТЦК. Про це йдеться в законі №10449 про посилення мобілізації.
Закон 10449 про посилення мобілізації вводить новий документ — вимогу ТЦК. Повістку та вимогу не слід плутати.
Вимога ТЦК надсилається перед тим, як ТЦК звернеться до суду з позовом про обмеження права керувати автомобілем для ухилянтів. Вимога вважається врученою, якщо її не вдалося вручити особисто і на ній є відмітка про це. Після вручення вимоги, ТЦК може звернутися до суду з позовом про обмеження права керувати авто.
Що таке вимога ТЦК?
Новий закон щодо посилення мобілізації вводить новий документ, який територіальні центри комплектування можуть видавати громадянам — вимогу. Цей документ важливо відрізняти від повістки. Адже вимога ТЦК передбачає попередню стадію до подання судового позову щодо обмеження права громадянина на керування автомобілем.
Якщо громадянин не з’являється до ТЦК після отримання повістки, працівники можуть звернутися до поліції для адміністративного затримання та доставки його до ТЦК. У разі невдачі, ТЦК надсилає громадянину офіційну вимогу щодо виконання його військових обов’язків як військовозобов’язаного або резервіста.
Якщо громадянин не змінив адресу у ТЦК і не отримав вимогу через поштове повідомлення, то день, коли вона була відправлена, вважатиметься днем вручення вимоги ТЦК. Після цього суд може розглянути питання про обмеження права керування автомобілем.
Вимога — це свого роду попередження для тих, хто не виконує свої обов’язки під час мобілізації.
Кому надсилають вимогу:
- Тим, хто не з’явився на виклик до ТЦК та проходження ВЛК.
- Тим, хто не оновив свої облікові дані протягом 60 днів з дня набуття чинності законом.
- Тим, хто порушує законодавство про мобілізацію.
У такому разі, ТЦК спочатку надсилає вимогу рекомендованим листом із повідомленням про вручення. Якщо вимогу не вдається вручити особисто, вона вважається врученою, коли на ній є відмітка про це.
Далі ТЦК може звернутися до суду з позовом про обмеження права керувати авто для ухилянта. Суд приймає рішення на основі доказів, наданих ТЦК.
Важливо, обмеження права на керування авто — це лише один із можливих заходів впливу на ухилянтів. До порушників також можуть застосовуватися система штрафів.
Читайте також: З 26 квітня у Бучанській громаді безплатно надаватимуть юридичну допомогу для постраждалих від війни
Фото: з відкритих джерел
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: