
24 Лют, 08:40
438
«Очі» Гостомеля: коригувальник «з народу» допоміг ЗСУ відбити атаку на Гостомельський аеропорт
Коригувальник «з народу» на ім’я Руслан допоміг ЗСУ відбити атаку на Гостомельський аеропорт. Про це пише «Reporters».
24 лютого російський десант зайшов на територію України зі сторони Білорусі на 35 вертольотах, штурмових Су-25 і бомбардувальнику Су-24. Щоб не помітила наша протиповітряна оборона, ворожі «пташки» йшли низько над водою — вздовж Київського водосховища. Так звані російські експерти назвуть операцію в Гостомелі найскладнішою зі своїх атак із повітря. Тим часом українці дадуть тим подіям іншу назву — «гостомельський капкан».
Через, зокрема, дуже високу інтенсивність бойових дій, Сили оборони зафіксували російських десантників надто пізно — буквально на підльоті до аеродрому «Антонов». На відміну від тих окупантів, що проривалися суходолом, росіяни на вертольотах, штурмовиках та бомбардувальнику були тренованими десантниками, чиїм завданням було швидке облаштування плацдарму для майбутньої окупації Київської області та самої столиці.
«Терміново потрібен хтось свій у Гостомелі. Шукаю «очі»», – таке повідомлення захищеним месенджером надсилає друзям у військових колах помічник Залужного, полковник Олексій Носков.
Решта військових у кабінеті роблять те саме: кожен гортає телефонну книгу і буквально розсилкою закидає знайомих військових та волонтерів із Київщини. У ці хвилини від місцевих людей, яким можна по-справжньому довіряти, залежить не тільки успішність відбиття атаки ворожих спецпризначенців, а й майбутня оборона столиці України.
«Є», – хвилин за п’ять вигукує Носков. «На місці є свої. Зв’язуємося».
Залужний у цей час на повні груди вкотре вдихає дим електронної сигарети і ще інтенсивніше постукує пальцями по столу. Ніч проти 25 лютого вріжеться у пам’ять його помічників єдиним моментом, коли «шеф по-справжньому нервував».
Через майже рік, насичений подіями, полковникові Олексію Носкову важко пригадати, хто саме підказав йому телефон перевіреної людини з Гостомеля. Але він напевне знає — погодитися на авантюру з коригувальником із народу так легко міг тільки Залужний.
«І це не тому, що в нього тоді просто не було вибору. А тому, що головком дійсно вірить у своїх. Після першого ж пострілу ми зрозуміли, що по той бік телефону дійсно наша людина», – згадує лютневі події Носков.
Буремної ночі «очима» Гостомеля став чоловік на ім’я Руслан. Він наводив та коригував артилерію голосовими повідомленнями у режимі реального часу в одному з онлайн-месенджерів. Все, що Руслан передавав військовим, на 100% виявлялося правдою. Зокрема завдяки чоловіковим «метрів 50 лівіше» і «пацани, красавчіки, ви попали, бачу дим» аеродром «Антонов» вдалося втримати.
Під час боїв у Гостомелі сильно потерпіли легендарний Ан-225 «Мрія», найбільший у світі літак, і Ан-124 «Руслан», який мав кодове ім’я НАТО «Condor». І хоч офіційних повідомлень про спробу відігнати «Мрію» не було, але Руслан іще тоді казав військовим, що чує характерний звук роботи двигунів — Ан-225 та Ан-124 відчайдушно намагались підняти в повітря.
Фото з відкритих джерел
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: