Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та перша леді України Олена Зеленська підбили підсумки роботи з упровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я у 2023 році

29 Лис, 07:56

192

Олена Зеленська підбила підсумки роботи з упровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я у 2023 році: деталі

Перша леді України Олена Зеленська підбила підсумки роботи Міжвідомчої координаційної ради з упровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я у 2023 році. Останнє цьогоріч засідання МКР відбулося за участю дружини Президента та під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Про це повідомили в офіційному інтернет-представництві президента України.

Серед учасників – представники центральних органів виконавчої влади, керівники ОВА, народні депутати, представники Офісу Глави держави, Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів та міжнародні партнери.

«Не треба пояснювати, що психічне здоров’я наших людей – це і є та сама стійкість, українська стійкість, яка, з одного боку, стала легендою, а з іншого – її саму треба весь час підтримувати. Бо на ній все тримається», – наголосила перша леді.

У межах засідання відбулася мінівиставка, де міжнародні партнери представили свої проєкти, спрямовані на психосоціальну підтримку населення в регіонах, та відповідні послуги. Кожне з 11 міністерств-учасників підбило проміжні результати у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я та презентувало свої проєкти.

«Стійка нація починається з конкретної людини. Тому завдання уряду – створити умови для її розвитку, для реалізації всіх потенційних талантів і можливостей. Заслухали інформацію міністерств і голів ОВА щодо проведеної роботи в цьому напрямі», – зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Координаційний центр з психічного здоров’я провів попередній аудит наявних послуг і фахової спроможності надавачів у регіонах. Визначені 1102 територіальні громади, у яких є послуги у сфері ментального здоров’я або наявний потенційний надавач. У сфері освіти така можливість є у 87% громад, але у сфері соцзахисту — лише у 27%.

Після аудиту кількості слід провести аудит якості цих послуг. Необхідно зрозуміти, чого не вистачає для того, щоб захист ментального здоров’я був дієвим та ефективним.

«Завжди запитуйте в себе, чи відповідає ваш проєкт на запит життя. Чи зручно буде ним користуватися? Що змінить він у житті людини? Не хочеться, щоб це було про процес, хочеться, щоб це було про результат», – сказала перша леді.

Читайте також: Зеленський підписав закон про держбюжет на 2024 рік

Фото: Офіційне інтернет-представництво президента України

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.