
27 Лис, 08:40
241
Оновлення рубрики «Міста»: оповідь про Бучу та її затишок, який намагалися зруйнувати загарбники
«Київщина 24/7» запустила ексклюзивну рубрику – «Міста». Щоб Ви ближче познайомилися з населеними пунктами регіону. А саме – дізналися про їхню історію та про сучасне життя Вашого чи сусіднього міста. І про їхні туристичні принади та про економічний потенціал. Звісно, ще ми розповідаємо про видатних людей, які прославили те чи інше місто Київщини.
Цього тижня розповідаємо цікаві факти про Бучу. Оновлення вже доступне на сайті.
Нині весь світ знає про Бучу. Але через трагічні події та звірства військових росії, які прийшли із загарбницькою війною у 2022 році на нашу землю. А не через здобутки, розвиток чи видатних особистостей цього міста. Але є про що і гарне розповісти! І все це у нашій ексклюзивній рубриці:
«Буча, якою ми знаємо її зараз, почала формуватися на початку XX століття навколо свіжозбудованої залізниці. Хоча життя, звісно ж, нуртувало в цій місцевості з давніх-давен, до прикладу: коли бучанці ще не були бучанцями, а лишень прикордонною службою між поселеннями полян та древлян. Або коли в XVII столітті Миколай Потоцький віддав ці землі на користування польському шляхтичу Єжи Лясоті. Або коли в 1868 році син Северина Сагатовського спорудив тут цегельний завод. Словом, багато всього вам може розповісти місцевий ґрунт, родючий і на залізні вироби, старші за Ісуса Христа, і на знаряддя праці славнозвісних трипільців, і навіть на кістки шерстистого носорога, який плавав у бучанському кар’єрі задовго до заможних киян, які в уже згаданому XX столітті поз’їжджалися сюди розбудовувати собі дачі».
Нагадаємо, «Київщина 24/7» запустила нову рубрику «Міста», аби Ви дізналися:
- Що цікавого заховалося у назві Вашого міста?
- Що відбувалося протягом століть на його вулицях?
- Що пережило місто, щоб стати таким, яким Ви його знаєте?
- Чому іменами саме тих чи інших діячів названі вулиці?
- Скільки та які робочі місця є у Вашому місті? Та чим саме воно заробляє гроші?
Щотижня про нове місто. Оновлення рубрики читайте щопонеділка.
Читайте також: Вишгород. Древнє місто, яке завжди супроводжує та укріплює столицю
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: