
4 Вер, 18:00
103
Памʼятки Київщини: Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини
Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини – музей у Переяславі, що на Київщині, славиться великою кількістю експонатів та памʼяток архітектури. Мандрівка до цього музею підійде тим, хто дуже любить фантастику. В цьому закладі є як кістки мамонтів, камʼяні баби, так і оборонні споруди козаків, експонати українського села 16-19 століть.
Історія музею
Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини було засновано на Татарській горі в 1964 році у Переяславі. Ініціатором створення музею та його засновником є Михайло Сікорський.
Михайло Сікорський – український історик і культуролог, директор Переяславського історичного музею (1951–1979), Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» (1979–2008), з 2008 року та до самої смерті був почесним генеральним директором Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав». Михайло був Заслуженим працівником культури України, доцентом кафедри історії та культури України Переяславського державного педагогічного інституту імені Г. С. Сковороди. Написав 130 наукових праць і публікацій, з яких 12 книг і монографій.
Експозиції облаштовували в 1965–1966 роках, тоді було встановлено перші споруди. Коли було розпочато будівництво, Татарська гора мала просто чисте после. На ній лиш було висаджено маленький парк.
Експонати
Музей Середньої Наддніпрянщини дуже славиться своєю великою кількістю історичних експонатів. Зокрема, він налічує близько 185 обʼєктів. Це 104 пам’ятки народної архітектури 17–19 століття, 20 дворів з хатами, 20 тисяч творів народного мистецтва, 13 тематичних музеїв, поховальні скрині та саркофаги 4 тисячоліття до н.е., антропоморфні стели 6–4 століття до н.е., кам’яні «баби» 10–13 століття, церква Покрови Пресвятої Богородиці початку 17 століття та дзвіниця середини 18 століття з Правобережної Київщини, увіковічнена Тарасом Шевченком церква святого Георгія середини 18 століття, мисливський будиночок князя Горчакова, церква Іоана Богослова 1745 року, збудована козацьким коштом, козацький некрополь – 67 кам’яних і дерев’яних хрестів із козацьких сіл Переяславщини, козацька залога 17 століття, шинок із його основним знаряддям – старовинним самогонним апаратом, вітряки.
Окрім того, є Музей українських обрядів, Музей українського рушника, де налічується близько 4 000 рушників із різних регіонів України, Музей космосу з незвичними експонатами, як крісло з космічного корабля «Союз», скафандр і парашут Гагаріна.
Як доїхати
Доїхати можливо до музею на власному автомобілі зі столиці, рухаючись Наддніпрянським шосе, потім ліворуч на Південний міст/Е40. Після цього, рухайтеся дорогою Е40 до міста Борисполя. Потім траса Н08 доведе Вас до Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини.
Також можливо добратися автобусом бла-бла кар із Києва на станції метро «Вокзальна» до Переяслава, від автовокзалу «Дарниця», де щогодини відправляються автобуси, та зі станції метро «Чернігівська», звідки маршрутки є кожні 15 хвилин.
Час роботи музею: з 10:00 до 17:00, вихідні – понеділок, вівторок.
Адреса: Літописна вулиця 61, м. Переяслав.
Читайте також: Пам’ятки Київщини: Козацька церква Іоанна Богослова
Фото: з відкритих джерел
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: