
3 Лип, 18:00
497
Пам’ятки Київщини: Ландшафтний парк «Добропарк» в селі Мотижин
Добропарк – приватний дендрологічний парк в Україні, площею 300 га, що розташований в селі Мотижин, Київської області, за 29 кілометрів від Києва. Це один із найсучасніших дендрологічних парків України, створений відомим українським підприємцем і громадським діячем, керівником проєкту Folk Ukraine Ігорем Добруцьким у 2020 році.
На 300 гектарах рукотворних ландшафтів з пагорбами та озером Моне розташовуються плантації сезонних квітів, креативні квіткові фотозони, малі архітектурні форми та комплекс туристичного сервісу з рестораном і фудкортом. Сезон «Добропарку» традиційно відкривається наприкінці квітня експозицією з мільйонів різнобарвних тюльпанів. Влітку тут відкриється сад петуній та бегоній, пізніше розцвітає «Лавандовий рай» площею 8 гектарів. Проводяться різноманітні фестивалі та ярмарки, продається посадковий матеріал. На території «Добропарку» можна орендувати котедж або намет у глемпінгу – комфортабельному кемпінгу з терасами й видом на озеро.
Інфраструктура «Добропарку» значно постраждала під час бойових дій навесні 2022 року, але парк продовжує приймати відвідувачів.
Історія створення Добропарку
Добропарк – це проєкт ландшафтного парку сім`ї Добруцьких. Любов до рослин в Ігоря та Олени Добруцьких з’явилася дуже давно, ще з часів, коли сім’я вирішила засадити, на той час ще пусту ділянку поряд з будинком найрізноманітнішими деревами, кущами та квітами.
Подружжя висаджувало улюблені колекції рослин: гортензії, магнолії, сакури, бузок, декілька сортів берези та хвойних дерев, понад 20 тисяч тюльпанів та ін. З часом ці колекції доповнювалися унікальними сортами, які подружжя привозило після поїздок всесвітньо відомими садами Англії, Франції, Голландії та Бельгії.
Часто, шляхом спроб та помилок, щось приживалось, щось ні, але в будь-якому разі – це додавало досвіду, зароджувало їх велику мрію. Рослин ставало так багато, а місця так мало, що подружжя вирішило знайти локацію, де б можна було реалізувати усі задуми. Після такого сміливого рішення розпочалися пошуки території, які тривали понад два роки…
Врешті-решт локацію було знайдено! Мальовничі простори, безкрає небо, якомога далі від забудов та водночас поруч з Києвом. Велич та різноманіття ландшафтних форм, як на макеті України, територія об’єднала в собі і рівнини, і луги, і пагорби. А ще безшумну річечку, що живить навколишні озера. Це місце, де в максимальному симбіозі та балансі рослини, вода, земля і небо.
Локація з неймовірною енергетикою відразу припала до вподоби родині Добруцьких. Після декількох відвідувань локації з’явилася і його назва – «ДОБРОПАРК».
Перших своїх відвідувачів Добропарк зустрів у 2020 році та подарував 1 270 000 тюльпанів, лавандову галявину, самшитову долину, сад петуній та поля ліатрісу.
Сезон Лаванди
У Добропарку у самому розпалі Сезон Лаванди, який триватиме до 28 липня. Цьогоріч до Сезону Лаванди організатори презентували нову вхідну групу зі зручним заїздом зі сторони Житомирської траси, яку важко не помітити проїжджаючи повз. Загалом вона вміщує понад 700 автомобілів.
Говорячи про лавандові локації, цьогоріч їх у парку чотири, кожна з яких особлива по своєму – сортами лаванди, фотозонами та архітектурою висадки рослин. Перша локація Добропарку вражає 10-тисячним лавандовим океаном звичайної вузьколистої лаванди посеред якої стоїть коричнева альтанка. Ця локація є осередком івентів та музичних вечорів у парку під час сезону.
Локація «Тоскана» дивує сортом лаванди, суцвіття якого вирізняється ароматичними властивостями та довжиною суцвіття у 70 см заввишки! Доповнюватиме естетику італійського оазису дерева топіарної форми, які майстерно вистрижені у декоративні форми.
Основне лавандове поле – центральна локація парку, простягається через парк п’яти кілометровими смужками лаванди і має найпопулярнішу фотозону серед відвідувачів – лавандове коло. Романтична локація з білою альтанкою у центрі – була створена для особливих моментів життя відвідувачів, для весільних церемоній та урочистих подій. Це найтендітніша локація, яку прикрашає розкішний сорт «Felice», особливістю якого є великі квіти.
Готуючись до сезону лаванди, команда шукала найкращі лавандові сорти, головними критеріями відбору яких стали – витривалість до наших кліматичних умов, а саме властивість до посухостійкості та зимостійкості у Київському регіоні. Крім того, враховували критерії кольору, довжини суцвіття та ароматичних властивостей кожного сорту. Серед всіх представлених сортів, відбір успішно пройшли – Лаванда звичайна вузьколиста Angustifolia, Лавандин Platinum Niko, Grosso, Лаванда Hidcote Blue та Felice.
Цікаві факти
У Добропарку в рамках акції «Посади іменне дерево», дерева може посадити будь-хто, за що висаджене дерево відзначається іменним жетоном. Садити пропонують уже дорослі дерева віком від 10 років і висотою від 4-5 метрів. Це можуть бути дуби, тополі, клени, сакури, гінкго білоба, верби, декоративні яблуні та інші.
У рік відкриття на території парку росло уже понад 1 млн тюльпанів 70 сортів, 13 га газонів та понад 25 тисяч кущів лаванди, 200 тис. бегоній, 100 тис. петуній та 1 млн ліатрісу тощо. Також було висаджено 14000 дерев і кущів, а всього планується посадити 10 000 000 рослин різних видів. На території дендропарку є 16 озер. У 2021 році було висаджено майже 3 млн 700 тис. тюльпанів різних кольорів та близько 130 сортів.
Для любителів пляжного відпочинку цьогоріч у Добропарку відкрили купальне озеро, яке доступне для всіх відвідувачів парку. Крім того, на території є і басейний комплекс Dobropool з рестораном. Розмір басейну 26*6 м, де максимальна глибина дорослої зони басейну – 150 см, а дитячої зони – 50 см.
На території парку є модульне містечко, кожен будиночок має всі необхідні зручності для довгого та комфортного проживання, включно з кухнею та ванною кімнатою. Також цьогоріч відбулось оновлення глемпінг містечка, яке відтепер обладнане плитою, всім необхідним посудом, холодильником та іншим. Кожен будиночок та глемпінг має власну мангал-зону. Також на території парку є фудкорт зона, де ви можете спробувати – піцу, бургери, крафтові вафлі, прохолодні лимонади та багато іншого.
Для активного відпочинку для дорослих та дітей є прокат електровелосипедів, екскурсії електрокаром, тюнінгована гірка, карусель, колесо огляду, переправа на плотах та інші розваги, більшість з яких входить у вартість квитка. На території парку є і ярмаркові будиночки, у яких ви можете придбати букетики лаванди і крафтову продукцію, яка вироблена з нашої сировини.
Руйнування під час російської окупації
4 квітня 2022 року стало відомо, що російські окупанти зруйнували Добропарк. На офіційній сторінці парку у Facebook повідомили, що повністю знищено головний будинок, постраждали усі інші будівлі, вщент знищено весь транспорт та техніку. Також окупанти вкрали з парку садові інструменти.Як дістатись?
Щоб дістатись до Добропарку, у вас є кілька варіантів: громадським транспортом або автомобілем. Якщо ви плануєте скористатись громадським транспортом, це нескладно. Найкраще дістатись до станції метро «Житомирська». Звідти кожні 20 хвилин курсують прямі автобуси до села Мотижин, які призначені для відвідувачів Добропарку.
Як альтернативу, можна використати автобус номер 771. Він прокладає маршрут через Житомирську трасу Е-40 і займає приблизно 30 хвилин. За цей час ви подолаєте відстань приблизно 18 кілометрів.
Якщо ви маєте власний автомобіль, доїхати також нескладно. Просто проїдьте повз села Стоянка, Чайки, Мила, Мрія, Березівка. Біля центрального входу до комплексу є велика стоянка, де ви можете залишити автомобіль.
Читайте також: Пам’ятки Київщини: Свято-Георгіївський храм на Замковій горі у Білій Церкві
Фото: з відкритих джерел.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: