Пам’ятки Київщини
Пам’ятки Київщини: «Ревина гора»

7 Чер, 18:01

712

Пам’ятки Київщини: «Ревина гора» у Германівці

На правому березі річки Красна навпроти села Германівка Обухівського району Київщини розташовується узвишшя, назване «Ревиною горою». Вона є комплексною пам’яткою природи місцевого значення і разом з тим пам’ятною історичною місцевістю, яка відома ще з часів Київської Русі. Це красиве й доглянуте місце, звідки відкриваються мальовничі краєвиди на село, яке теж відоме важливими подіями в історії України. Пам’яткою природи гору оголошено рішенням 25 сесії Київської обласної ради V скликання від 23 липня 2009 р. Наукове обґрунтування створення заказника підготовано експертами Ukrainian Nature Conservation Group.

Історія: давньоруське укріплення, місто князя Володимира та монголо-татарська навала

«Ревина гора» – це історичне місце на околиці села Германівка. Тут орієнтовно в кінці X століття було закладено давньоруське укріплене поселення Германич, відоме з 1096 року. Вважалося, що місто заснував київський князь Володимир Великий на Змієвих валах для захисту від кочівників.

Стародавній Германич згорів дотла в часи монголо-татарської навали.

На згадку про заснування села на «Ревиній горі» встановлено хрест-оберіг, споруджено каплицю Божої Матері Покрови і альтанку.

З валів городища відкривається чудова панорама навколишніх заплав і села Германівка, яке лежить по той бік річки Красна. Власне, сама Германівка – унікальне село, яке зберігає історію свого краю. Це село 101 пам’ятної таблички. Наприклад, саме тут на Чорній Раді було скинуто з гетьманства І. Виговського, що й поклало початок періоду Руїни в історії України.

Опис: рідкісні рослини, птахи та комахи з Червоної книги

«Ревина гора» визначається Законом України як комплексна пам’ятка природи. Такий статус отримують природоохоронні території, які мають ботанічні, геологічні, водні чи інші природні об’єкти, що мають наукову, культурно-пізнавальну або естетичну цінність.

На території «Ревиної гори» зберігся комплекс рослинних угруповань сухих степових лук. Переважно вони формуються такими видами: конюшина гірська, в’язіль різнобарвний, лядвенець український, скабіоза блідо-жовта, вероніка сива, дзвоники ріпчатовидні. Серед інших видів – конюшина польова, лаватера тюрінгська, підмаренник справжній та астрагал солодколистий, чагарник рокитник руський, суховершки звичайні, деревій звичайний, суниці лісові, звіробій продірявлений, материнка, чебрець Маршаллів, пижмо звичайне, полин гіркий.

Також цю місцевість населяє рідкісні птахи ряду горобцеподібних – вівсянки, трав’янки, плиски, жайворонки та інші. Наявність таких видів плазунів, як ящірки прудка та зелена, приваблює і хижих птахів – лунів та канюків.

Серед комах тут мешкають типові степові види, зокрема занесені до Червоної книги України метелики махаон та подалірій, а також бджола-тесляр фіолетова.

Як дістатись?

До Германівки з Києва можна доїхати міжміським автобусом від станції метро «Видубичі».

Фото: Сарапулов, Veraleks, Zruchno.Travel, Nurderwind, В. Мерщій, O. Mustafin.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.