«Межигір’я»

1 Тра, 15:32

145

Парк-пам’ятку «Межигір’я» передають у державне управління

Розпочався процес передачі майна у державне управління парку-пам’ятки «Межигір’я». Йдеться про арештовані активи, які знаходяться на території парку і на які накладений арешт у кримінальному провадженні у справах експрезидента Януковича після Революції Гідності. Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

«Для України важливо, аби парк-пам’ятка «Межигір’я» був під опікою держави. Це гарантує його розвиток парку та збереження природного фонду. Природно-заповідні установи, які координуються Міндовкілля, навіть у часи війни розвиваються та посилюють свій рекреаційний потенціал. Тож Межигір’я обов’язково стане перлиною. Приміром, у 2023 році дохід національних природних парків від рекреації та надання інших послуг збільшився у 7 разів. У I кварталі 2024 року надходження від рекреації збільшилися на 84,5% порівняно з аналогічним періодом 2023 року», – зазначає перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький.

Як зазначив в.о. директора Сергій Юзвенко, державний парк-пам’ятка «Межигір’я» пропонує офіційне працевлаштування робітникам парку, які понад 10 років утримували парк та зберегли його, і з цією метою пропонує всім охочим звертатися до відділу кадрів державної установи.

«Ми дякуємо всім активістам, які понад 10 років утримували парк і зберігали його. Державна установа парк-пам’ятка «Межигір’я» знову пропонує всім, хто на волонтерських засадах працював в парку, офіційно працевлаштуватись. Всі охочі можуть звернутися до нашого відділу кадрів, щоб долучитися до нашої команди. Пропонуємо продовжувати разом зберігати й розвивати державний парк-пам’ятку «Межигір’я», – сказав Юзвенко.

Як повідомлялось раніше, у 2023 році Верховна Рада України схвалила Закон. Він повернув «Межигір’я» у державну власність та створив новий об’єкт природно-заповідного фонду на 138,6 га земель державної власності з офіційною назвою парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я». Це рішення розпочало процес перетворення колишньої урядової резиденції на державний парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.

З 2014 року, одразу після Революції Гідності, активісти за власною згодою стали відповідальними за збереження арештованого майна колишньої резиденції, яке є доказом у кримінальних справах експрезидент Януковича після Революції Гідності. Саме для цього активісти згодом створили неприбуткову громадську організацію ГО «НПУ «Межигір’я» і понад 10 років розпоряджались арештованим майном, отримуючи прибуток від реалізації вхідних квитків та ведення комерційної діяльності.

Зауважимо, що відтепер всі надходження від функціонування державної установи Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я» надходитимуть в державну скарбницю.

Читайте також: У Києві учасники злочинної групи з 10 лікарів ставили фальшиві діагнози для ухилянтів за 3000 доларів США

Фото: з відкритих джерел.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.