
20 Тра, 08:36
236
Під Києвом відновили 100-річний вітряк родом із Херсонщини
У Києві в Національному музеї народної архітектури та побуту України відкрили для огляду унікальний 100-літній вітряк, який був перевезений до столиці з Херсонщини понад 50 років тому. Завдяки підтримці меценатів старовинний об’єкт вдалося відновити. Про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики України.
Дерев’яний вітряк потрапив до Музею просто неба в Пирогові більш як пів століття тому. Його збудували в кінці XIX — на початку ХХ століття в селі Олександрівка на Херсонщині.
У 1973 році вітряк перевезли до Національного музею архітектури та побуту України, де планувалося його встановлення. Однак, привезені частини так і не стали повноцінною конструкцією. Реставрацію вітряка почали в 2023 році.
«Артефакт робочий, він живий, він працює. І коли туди засипати зерна, то ми отримаємо борошно, з якого з’явиться хліб», — розповів на відкритті пам’ятки т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.
За його словами, відкриття вітряка має велике значення в контексті вивчення минулого України і шанування спадщини наших предків.
«У період, коли ворог намагається нас знищити як народ, стерти нашу ідентичність, особливо цінними стають такі проєкти, як відновлення автентичних споруд, підтримка музеїв, дослідження нашої історії. Адже це все формує нас як українців, як націю, яка бореться і стоїть за своє», — наголошує Карандєєв.
Після відкриття всі відвідувачі Музею просто неба можуть оглянути вітряк як зовні, так і всередині, піднятися на другий поверх та побачити робочий механізм для помелу зерна.
Читайте також: На Київщині створили 9 нових заповідних об’єктів
Фото: МКІП
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: