
17 Жов, 13:51
175
Підприємства переробної промисловості з зони бойових дій зможуть отримати державні гранти на пільгових умовах
Підприємства переробної промисловості, що діють на територіях активних бойових дій, матимуть можливість отримати грант до 8 млн грн. Про це повідомила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Відомо, що держава покриватиме 80% вартості проєкту, тоді як 20% заявник повинен буде внести з власних чи кредитних коштів. Відповідне рішення було ухвалено Урядом на засіданні 15 жовтня 2024 року.
За словами очільниці, Уряд змінив вимоги щодо кількості робочих місць, які необхідно створити грантеру. Раніше кількість залежала від суми гранту і коливалася від 5 до 25 робочих місць. Зараз обов’язковою умовою стало створення щонайменше 5 робочих місць. Додатково Уряд запровадив нову вимогу: протягом трьох років отримувач гранту повинен сплатити Єдиний соціальний внесок на суму не менше ніж 20% від суми гранту.
«Сьогоднішнім рішенням ми даємо більше можливостей для бізнесу отримати гранти на переробку. Тепер вони доступні і для підприємств із зони активних бойових дій. Наприклад, з Херсонщини. Попри надскладні умови, вони працюють та надають роботу людям. Податися на гранти тепер можуть і виробники поліграфічної продукції. Також ми змінили вимоги щодо кількості робочих місць, які необхідно створити. Скоротили їх до 5 робочих місць, аби до програми доєднувалося більше учасників. Але при цьому вимоги з надходження податків з зарплат залишились незмінні. Так хочемо дати доступ до програми, зокрема, підприємцям, які прагнуть розвивати автоматизацію виробництва», — зазначила Юлія Свириденко.
Програма грантів на розвиток переробної промисловості рішенням Уряду розширена на:
- підприємства переробки, які працюють на територіях активних бойових дій. Обов’язкова умова – на території діяльності підприємства, мають працювати державні інформаційні ресурси.
- типографії та підприємства поліграфії.
З моменту старту програми грантів на підтримку переробної промисловості в липні 2022 року, 779 підприємств отримали фінансування на загальну суму 3,9 млрд грн. За умовами програми, ці підприємства зобов’язані створити понад 16 000 нових робочих місць, що сприятиме розвитку економіки та підтримці працевлаштування в країні.
Читайте також: Кагарличчина активно оновлює дороги в громаді
Фото: ілюстративне
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі
Поділитися новиною: