
1 Лип, 08:30
175
Полювання за грошима: як реально отримати грант?
Грантові програми допомагають отримати гарну освіту, відродити економіку, підприємцям купити або відремонтувати обладнання та перезапустити свій бізнес.
Проте одержати фінансову допомогу від держави чи міжнародних інституцій не просто. «Київщина 24/7» дізналася в експертів які гранти надають в Україні та які практичні моменти потрібно врахувати, щоб їх виграти.
Грантову допомогу Україні нині пропонує не лише держава, а й різні країни світу: серед них США, Японія, Норвегія, Німеччина, Іспанія, Фінляндія, Швейцарія, Ірландія, Бельгія, Ісландія.
Хто може подати заявку на грант? Перш за все, громадяни України зі статусом ФОП або які є юридичними особами. Крім того, важливо, щоб заявники не мали боргів перед державою та не були банкрутами. Тому перед підготовкою документів уважно перевірте свою «біографію» хоча б у Дії.
Також під час розгляду гранту особливу увагу в умовах повномасштабного вторгнення приділяють санкційним заходам, зокрема, чи не веде потенційний грантоотримувач діяльність у країні окупанта та на тимчасово окупованих територіях.
Цілі надання грантів донорами можуть бути різного напрямку:
- Для пошуку талантів, інноваційних бізнес-ідей.
- Розв`язання найрізноманітніших проблем у вашій країні, або закордоном.
- Для розвитку певного сектору економіки або громадської діяльності.
- Передачі досвіду та фінансових ресурсів від більш розвинених країн до менш розвинених.
Які гранти є в Україні?
359 українців були визнані переможцями останньої хвилі грантової програми «Власна справа» та отримають від держави 86,5 млн гривень на старт або розширення бізнесу. Загалом торік мікрогранти за цією програмою отримали понад 10 тисяч українців. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.
«Позитивне рішення про надання гранту отримали понад 10 тисяч українців на 2,4 млрд грн. Від початку дії програми в липні 2022 року маємо вже 13,5 тисяч грантоотримувачів, в розвиток бізнесу яких держава інвестує загалом 3 млрд грн. Завдяки цим грантам відкрились тисячі нових підприємств, ще вдвічі більше компаній масштабують свій бізнес, створено понад 25 тисяч робочих місць», – зазначила Тетяна Бережна.
Серед отримувачів мікрогрантів 23 хвилі було 57% жінок і 43% чоловіків. 70% з них мають вищу освіту.
Найбільше грантоотримувачів із Львівської області (40 осіб), Вінницької області (32 особи), Київської області (31 особа) та міста Києва (31 особа). Переважна більшість з них планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу.
Завдяки грантовим програмам нині активно розвивається і Київщина. Зокрема, Сергій Даніш, голова Коцюбинської селищної ради повідомив, що у рамках підписаного зі службою зайнятості Меморандуму про співпрацю, для фізичних осіб підприємців та охочих започаткувати власну справу у червні провели захід. На ньому розповіли про мікрогранти на започаткування або розвиток власної справи, в рамках проєкту «єРобота».
Які сьогодні є грантові програми для України?
Нині існує багато програм, за якими українці можуть отримати гранти. Інформацію про них можна знайти на наступних ресурсах:
1. Дія Бізнес публікує перелік різноманітних грантових можливостей для бізнесу.
2. Програма House of Europe надає інформацію про гранти, освітні проєкти, програми обміну.
3. Громадський простір збирає у себе на сайті інформацію про гранти, конкурси для розвитку потенціалу громадських організацій.
Гранти вимагають серйозної роботи
На відміну від кредитів з відсотками, гранти при дотриманні певних правил не доведеться повертати. Але щоб отримати фінансову допомогу потрібно докласти чимало зусиль, зокрема правильно підготувати заявку з бізнес-планом.
«Отримання грантових коштів стало звичною практикою для підтримки українських бізнесів та виробництв. Нещодавно клієнт нашої компанії — український виробник текстилю для дому та HoReCa, який розвиває продаж своїх товарів на території ЄС, вирішив розширити та розвинути експортну діяльність. Для цього потрібно було отримати грант на суму 15000€ через ініціативу EU4Business», – зазначила Ірина Морозова, засновниця компанії Miasphera.
Експертка виділила практичні етапи проведеної у цьому кейсі роботи для отримання гранту:
- консультація та оцінка чинних показників бізнесу;
- підписання договору на консалтингові послуги;
- підбір гранту та розрахунок умов його використання;
- заповнення та подача заявки на порталі «Українського фонду стартапів»;
- погодження гранту та отримання коштів на рахунок.
Отримані грантові кошти у 15000€ клієнт використає на сертифікацію текстильної продукції згідно з європейськими стандартами. Це посилить конкурентну спроможність українського виробника на ринку ЄС, забезпечить збільшення попиту та збереже цінову політику на прийнятному рівні.
Ірина Морозова підкреслила, що для виграшу гранту важливо врахувати багато важливих моментів:
– унікальність проєкту;
– достатній ступінь складності проєктної ідеї та її інноваційність;
– чітко визначена тривалість проєкту;
– орієнтованість на ціль та зрозумілість завдань бізнесу;
– збіг ваших цінностей, цінностей донора та потреб суспільства.
Довідка:
Гранти — грошові або інші засоби, що передаються громадянами та юридичними особами, а також міжнародними організаціями для проведення конкретних наукових досліджень, розробки законопроєктів, підготовки кадрів та інших цілей на умовах, передбачених грантодавцем. Гранти надаються безплатно і без повернення.
Джерело: Вікіпедія
Авторка: Наталя Толуб
Фото: Фріпік та Ірини Морозової
Читайте також: У Відні відбувся третій міжнародний Конгрес Європейської Асоціації Жінок України
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Автор: Ексклюзив
бізнес відбудова Київщини гранти грантові кошти Дія.Бізнес економіка економіка України Мінекономіки УкраїнаПоділитися новиною: