
21 Лис, 10:51
448
Понад 600 мільйонів гривень на відбудову найвідомішої багатоповерхівки Ірпеня: що відомо?
Тендер на відновлення «Ірпінських липок» влітку проводила Київська обласна держадміністрація. Про це стало відомо з оголошення в електронній системі публічних закупівель Prozorro.
Згідно з оголошення, до кінця 2024 року потрібно виконати капітальний ремонт багатоквартирного житлового будинку по вулиці Гостомельське шосе, 24/1. Його під час окупації Ірпеня зруйнували росіяни.
Зазначається, що потрібно відремонтувати та підсилити конструктивні залізобетонні елементи, перегородки і стіни, відновити шатрове покриття мансардного поверху, облаштувати покрівлі, прорізи, цоколь, фасад, інженерні мережі, протипожежні системи, ліфти, оздоблення, вхідні групи, систему поливу і тіньові навіси, придбати меблі, озеленити територію тощо.
Роботи оплачуватимуть протягом 100 днів після виконання, однак можливий аванс у розмірі 30%.
Позмагатися за тендер прийшло дві компанії: Київська «Нідком», яка пропонувала виконати роботи за понад 400 мільйонів гривень, та Харківська «Навітехсервіс», яка запропонувала суттєво вищу вартість у понад 600 мільйонів гривень.
На торгах зазвичай перемагає той, хто пропонує меншу вартість, в цьому випадку через формальності перемогу здобув «Навітехсервіс».
Зараз Харківським «Навітехсервіс» володіють директорка Марина Ткаченко з Києва та Владислав Дирін із Дніпра. Як стало відомо, сестра Марини Ткаченко є дружиною колишнього заступника Віталія Кличка і ексочільника Держаудитслужби Геннадія Пліса.
Фірма у серпні цього року вже розпочала відновлення будинку, там нині триває демонтаж пошкоджених конструкцій.
Водночас після виходу журналістського матеріалу щодо цього обʼєкта в КОВА звернулись до обласної прокуратури задля вивчення інформації, викладеної у ньому. Там просять перевірити зазначену журналістами інформацію та у разі її підтвердження дати відповідну правову оцінку в рамках кримінального провадження. У разі необхідності Київська обласна державна (військова) адміністрація надасть органам прокуратури всі необхідні матеріали у найкоротші строки.
«Під час вивчення поданої документації учасниками закупівлі виявилось, що одним із учасників при формуванні ціни не було враховано частину вимог, передбачену чинним законодавством. Зокрема, не було закладено кошти на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, які можуть відбутися протягом будівництва. Це важлива складова, зважаючи на обсяги та строки робіт – 2 роки. Крім того, це обов’язкова умова, а не право учасника включати чи не включати такі витрати. Звертаємо увагу, що всі процеси відбудови об’єктів на Київщині перебувають під постійним контролем Київської обласної військової адміністрації. Для забезпечення прозорості та підзвітності всіх етапів була створена спеціальна комісія за участі правоохоронних органів, технагляду, представників Держпраці, профільного департаменту КОВА, спостережної ради з питань відбудови тощо. Спецкомісія вже виїжджала з перевіркою на цей об’єкт для забезпечення контролю. І цей контроль здійснюватиметься КОВА і надалі», – відреагували в КОВА.
Читайте також: У Бучі будинок по вулиці Яблунська, 17 відбудовують коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф: що вже зроблено?
Фото: З відкритих джерел
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: