Ексклюзив
На Київщині влаштували незаконне сміттєзвалище

18 Січ, 17:00

674

Незаконне сміттєзвалище на Мигальськах луках: перевірку вже провели екологічна інспекція та слідчо-оперативна група

У листопаді 2023 року було відкрито кримінальне провадження стосовно незаконного забруднення Мигальських луків, в селі Мигалки, що у Бучанського району Київської області. Днями на звалище приїздила екологічна інспекція разом зі слідчо-оперативною групою. Зафіксували збитки, які завдані довкіллю, опитали свідків та фігурантів справи.

Ще в жовтні минулого року ТОВ «Уютспецбуд» почав будівництво багатоквартирного будинку по вул. Привокзальній, 3 для громадян, які втратили житло в Пісківській громаді під час авіанальотів ворога.

«Київщина 24/7» вже писала про цю ситуацію у жовтні 2023 році у матеріалі про діяльність нинішнього голови Пісківської громади Володимира Луцкова. Нагадаємо, порушення полягає в тому, що в проєктній документації цього будівництва зафіксували вивіз будівельного сміття на 35-й кілометр, а це Бородянський та Малинський полігони, за які треба платити. Натомість щоб зекономити, будівельники домовилися із місцевою владою вивозити задарма відходи на Мигальські луки.

Журналісти «Київщини 24/7» зв’язалися з людиною, яка представляє інтереси Пісківської громади та проходить як свідок у цій справі, – з ексголовою Пісківської громади Анатолієм Рудніченко. І детально розпитали, що саме загрожує винуватцям і чи є якісь надії на чесне розв’язання цієї екологічної проблеми.

«Приїздила екологічна інспекція, приїздила слідчо-оперативна група на місце, зафіксували, що сміття досі там, просто лежить не купою, а його розкидали по ще більшій площі. Раніше було кілька нагромаджень. Дерев’яні вироби, які там були, то їх спалили, а от цеглу і все решта просто розгорнули з куп, ти самим збільшили площу забруднення землі. Все це зафіксовано, взяті проби ґрунту, щоб з’ясувати наскільки він забруднений. Бо засмічення — це одна сторона, а ще є питання щодо забруднення самого ґрунту», — розповів Анатолій Рудніченко.

Наразі після розголосу та звернень ексголови громади на Мигальські луки ніхто нічого не вивозить. Але залишки будівельних матеріалів, які були в купах, замість того, аби прибрати, просто розгорнули і вони й досі там лежать під снігом.

«Мені точно не відомо, на яку саме суму інспекція нарахувала збитків, але я думаю, що це більше ніж мільйон гривень. Зараз дуже важливо з’ясувати наскільки забруднений сам ґрунт. Зараз з цього приводу проводить експертизу Київський інститут судово-медичних експертиз. Коли будуть закінчені всі необхідні експертизи, то про підозру повідомлять директору цієї компанії ТОВ «Уютспецбуд», а місцевому голові Луцкову припишуть перевищення службових повноважень та службову недбалість», — каже Анатолій Рудніченко.

Раніше повідомлялося, що в селі Мигалки планується зведення дороги через луг до села Макалевичі й всі погодження екологів є. І саме для цього мало б знадобитися це сміття, бо дорогу планували будувати за Канадськими технологіями, які базуються на використанні різних відходів.

«Та коли до Мигалок завітав інспектор з охорони навколишнього середовища, він був шокований побаченим. Наш голова Луцков особисто направив листа до ТОВ «Уютспецбуд» з проханням, щоб ті вивозили будівельне сміття на Мигальські луки для будівництва автостради. Цікаво, хто із заступників порадив нинішньому голові будувати дорогу із різноманітного сміття? Подейкують, що це його секретарка таке придумала», — зазначає Анатолій Рудніченко.

Крім скандалу з будівельним сміттям нинішній очільник громади фігурує в низці інших скандалів, про які ми писали раніше. Зокрема, Володимира Луцкова звинувачують у розкраданні бюджетних коштів, що були виділені на благоустрій Пісківської територіальної громади. Також раніше голову Пісківської громади Володимира Луцкова звинувачували у несплаті комунальних платежів, під час проживання у гуртожитку Пісківського ліцею. В результаті цього сума завданих збитків громаді склала 245 тис. грн.

«Фінансова спроможність нещодавно процвітаючої громади скотилася з 19 місця по Україні до 62 місця серед 63 громад Київської області. Обіцяли Мигалкам «Маленьку Канаду» з фонтанами та квітниками, а зробили великі смітники. Довкілля – це наше багатство, яке ми повинні зберегти й передати наступним поколінням, а не нищити», — додав Анатолій Рудніченко.

За словами Анатолія Рудніченко справа зі сміттям наразі зрушила з місця. І він сподівається на значні та позитивні зміни в найближчому майбутньому та на те, що винні скоро отримають справедливе покарання.

Читайте також: Фальшивий діагноз про інвалідність від $5 тис. до 8 тис.: у Києві викрили схему ухилення від мобілізації

Фото: Анатолій Рудніченко

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.